Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Starosta na spotkaniu opłatkowym w sławskim Pałacu

Print Friendly, PDF & Email

Po raz pierwszy od wielu lat miejsce to znów tętniło życiem. Ostatnie takie wydarzenie w tym obiekcie miało miejsce 16 lat temu, podczas Wigilii w 2006 roku, gdy znajdował się tam jeszcze Dom Dziecka. Teraz właściciele Pałacu w Sławie zorganizowali spotkanie dla zaproszonych gości w tym władz samorządowych – na czele z włodarzem gminy Sława Cezarym Sadrakułą oraz Starostą Wschowskim Andrzejem Bielawskim.

Część oficjalną otworzył Prezes firmy MTM Industries Sp. z o.o. Tomasz Raczek, który przywitał zaproszonych gości oraz swoich współpracowników. Podczas niej oficjalnej przedstawiono zarząd spółki, a także historię sławskiego zabytku oraz plany na jego przyszłość, czyli przekształcenie pomieszczeń na centrum hotelarsko-konferencyjne. Zgromadzeni odmówili także wspólnie modlitwę i podzielili się opłatkiem. Oprócz Prezesa głos zabrali także Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła, Ksiądz Dziekan Jerzy Ślusarczyk, Alfred Rösler z Towarzystwa Przyjaciół Sławy, a także Pani Agata Mierzwiak wieloletnia wychowawczyni Domu Dziecka w Sławie.

Jak wiadomo od ponad roku, Pałac w Sławie ma długo wyczekiwanych nowych właścicieli. Po ponad dekadzie znaleźli się ludzie, którzy mają konkretny plan na odrestaurowanie tego obiektu i przywrócenie mu lat świetności. Właściciele poczynili już pierwsze prace polegające w szczególności na zabezpieczeniu dachu, a także wysprzątaniu wnętrza budynku ze śmieci, które przez lata zostawiali tam nieproszeni goście. Zabezpieczyli budynek przed osobami nieuprawnionymi do przebywania na jego terenie. Z terenu przypałacowego usunięto zarośla i samosiejki, odsłaniając tym samym widok na ten piękny zabytek. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, iż wszelkie prace prowadzone są pod czujnym okiem Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Życzymy właścicielom wiele determinacji oraz powodzenia w realizacji planów i zamierzeń. Mamy nadzieje, że dzięki nim Pałac w Sławie stanie się perełką nie tylko Sławy, ale i całego regionu.

Galeria ze zdjęciami dostępna na stronie: https://zw.pl/Spotkanie-oplatkowe-w-slawskim-Palacu-(FOTO),149344&

Źródło: slawa.pl

Translate »