Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Umowa podpisana, startujemy z nową inwestycją

Print Friendly, PDF & Email
Podpisałem umowę na przebudowę dachu i wymianę okien w budynku I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie. W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel BGK, instytucji dofinansowującej zadanie inwestycyjne, Pan Michał Motowidełko oraz Wicestarosta Wschowski Waldemar Starosta. Protokolarnie plac budowy przekazał Dyrektor jednostki Piotr Wieland. Na to zadanie pozyskaliśmy środki z Rządowego Funduszu „Polski Ład”: Programu Inwestycji Strategicznych w kwocie 1 786 480 zł – informuje Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

Inwestycja zakłada m.in. rozbiórkę istniejącego pokrycia dachowego i wykonanie pokrycia dachu z dachówki karpiówki,  wykonanie obróbek blacharskich ścian szczytowych budynku, rynien i rur spustowych, przemurowanie kominów, montaż systemowych barierek śniegowych, montaż nowej instalacji odgromowej, wymianę części istniejącej stolarki okiennej i drzwiowej drewnianej na nową.

Wyłoniony w przetargu wykonawca – Firma Transblach z Lubina  – wykonana prace w ciągu 11 miesięcy od dnia podpisania umowy. Całkowity koszt przebudowy to 2 296 823,00 zł.

Przebudowa dachu i wymiana okien to kolejny ważny krok do stworzenia nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury edukacyjnej, z której korzysta nasza młodzież – mówi Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

Translate »