Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Następne dofinansowanie w ramach Programu Lubuska Baza Sportowa w roku 2022

Print Friendly, PDF & Email

Na zaproszenie Wicemarszałka Województwa Lubuskiego Łukasza Poryckiego Wicestarosta Wschowski Waldemar Starosta uczestniczył w piątek 8 kwietnia 2022 roku, w konferencji prasowej poświęconej Programom Inwestycyjnym „Lubuska Baza Turystyczna” i „Lubuska Baza Sportowa”. Konferencja, w której udział wzięli również m.in.  Mirosław Glaz – Dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej UMWL w Zielonej Górze, Andrzej Ziarek – Wicedyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej UMWL w Zielonej Górze oraz Zbigniew Kołodziej – Radny Sejmiku Województwa Lubuskiego Przewodniczący Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska, stanowiła podsumowanie edycji pilotażowej programu przeprowadzonej w 2021 roku.  Na konferencji przedstawiono również inwestycje, które otrzymały dofinansowanie w roku 2022.

Wśród 32 zadań, które otrzymały dofinansowanie w ramach Programu Lubuska Baza Sportowa w roku 2022 Powiat  Wschowski otrzymał wsparcie na realizację zadania dotyczącego budowy oświetlenia boiska do gry w piłkę nożną i infrastruktury lekkoatletycznej na terenie I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wschowie. Planowany koszt inwestycji wynosi 94 464,00 zł. Zakres planowanych robót obejmuje wykonanie instalacji elektrycznej, montaż 6 szt. słupów oświetleniowych o wysokości 12 m, na których zainstalowanych zostanie 16 lamp. Zainstalowana zostanie również szafka sterowania oświetlenia oraz przewody.

Chciałbym serdecznie pogratulować radnym klubu PSL za inicjatywę związaną z tymi programami, a Zarządowi Województwa i wszystkim Radnym Sejmiku za to, że skutecznie wprowadzili ten pomysł w życie. W tym roku otrzymaliśmy, wydawać by się mogło niewielką kwotę dofinansowania w wysokości 47 200,00 zł,  ale dla nas jest to bardzo ważny zastrzyk finansowy. Jesteśmy najmniejszym powiatem w Województwie Lubuskim. Z każdej okazji staramy się skorzystać. Bardzo solidnie przygotowujemy się do składania wniosków. Dla nas każda forma dofinansowania jest na wagę złota –  mówi  Wicestarosta Waldemar Starosta. W ostatnich latach z różnych programów samorządu Województwa Lubuskiego otrzymaliśmy łącznie ponad 8 mln zł dofinansowania.

 

Translate »