Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Nowy dach sali gimnastycznej

Print Friendly, PDF & Email

Zakończyła się przebudowa dachu sali gimnastycznej w I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie. Zakres wykonanych robót obejmował m.in. rozbiórkę istniejącego pokrycia dachowego, wykonanie impregnacji ogniochronnej elementów drewnianych więźby dachowej, ułożenie pokrycia z dachówki karpiówki żłobkowanej, wykonanie nowych obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych z blachy cynkowo-tytanowej, przemurowanie fragmentów kominów wentylacyjnych.

Roboty budowlane zrealizował Zakład Budownictwa Ogólnego Henryk i Jacek Kowalczykowscy S. C.  Koszt prac zrealizowanych w ramach umowy z wykonawcą to 339 892,58 zł. Na to zadanie pozyskano środki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w ramach programu Lubuska Baza Sportowa w kwocie 100 000,00 zł.

Przebudowa dachu była konieczna ze względu na jego zły stan techniczny. Dzięki przeprowadzonym pracom poprawiły się warunki użytkowania budynku. Dziękuję Zarządowi Województwa Lubuskiego za przyznanie środków na realizację tego przedsięwzięcia – mówi Wicestarosta Wschowski Waldemar Starosta.

Translate »