Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Nowe boisko sportowe w I LO

Print Friendly, PDF & Email

1 grudnia 2020r. nastąpiło otwarcie nowo wybudowanego boiska sportowego w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie.
W uroczystości udział wzięli: Poseł na Sejm Marek Ast, Starosta Wschowski Andrzej Bielawski, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wschowskiego Danuta Płończak oraz Dyrektor Jakub Ślipko.

Kosztorys  inwestorski zadania wynosił ok. 2 mln złotych, jednak finalna wartość inwestycji po przeprowadzonym przetargu wyniosła 1 202 711,20 zł brutto, co stanowi ok. 60% wartości kosztorysowej inwestycji.

50% dofinansowania inwestycji pochodzi z Ministerstwa Sportu w ramach programu „Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej,  które udało się pozyskać dzięki nieocenionej pomocy Posła na Sejm Marka Asta. Dzięki zaangażowaniu i rekomendacji pana Posła, udało się stworzyć miejsce, gdzie w komfortowych warunkach uczniowie szkoły będą odbywać lekcje WF. Dziękujemy Panie Pośle!

W ramach inwestycji wybudowane zostało nowe boisko do gry w piłkę nożną o powierzchni 1.860 m2 z nawierzchni trawy syntetycznej.

Powstała infrastruktura lekkoatletyczna obejmuje bieżnie okrężną –  4 torową o długości 200 m, bieżnię prostą –  4 torowa o długości 80 m, rzutnię do pchnięcia kulą oraz skocznię do skoku w dal. Na terenie obiektów sportowych wykonano podziemną instalację wodociągową z dwoma hydrantami podziemnymi dla podłączenia przenośnej myjki ciśnieniowej w celu umożliwienia mycia nawierzchni bieżni i chodników. Teren obiektów sportowych został w całości zdrenowany w celu umożliwienia odprowadzania nadmiaru wód deszczowych do zewnętrznej kanalizacji deszczowej.

 

 

Translate »