Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Uczniowie I Zespołu Szkół nagrodzeni za najciekawszą relację z IV Biegu Erasmusa

Print Friendly, PDF & Email

Miło nam poinformować, że team z I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie  został nagrodzony w konkursie na najciekawszą relację z IV e-Biegu Erasmusa.

W tym roku, z powodu pandemii Covid-19, IV Bieg Erasmusa odbył się na zasadzie e-rywalizacji. Zamiast startu wspólnego i biegu na 10 km każda ze zgłoszonych ekip, w czasie 1 godziny, w dowolnie wybranym terenie, musiała  przebiec jak najwięcej kilometrów. Wynik całej drużyny był zliczany i dzięki aplikacji sportowej wysyłany do organizatora. W skład zespołu wchodzili; Maria Ciemierzewska, Gabriel Dziełakowski, Brajan Mandziuk, Kacper Chruszczewski oraz Pan Jakub Chałupka jako opiekun grupy.

W  klasyfikacji generalnej team I ZS we Wschowie zajął 37 miejsce w klasyfikacji Open, na 235 zgłoszonych ekip. Natomiast w dodatkowej kategorii, na najciekawszą relację z biegu, nasz zespół zajął 2 miejsce spośród ponad 200 przesłanych.

Dziś Dyrektor I Zespołu Szkół we Wschowie Piotr Wieland miał przyjemność wręczyć uczestnikom biegu atrakcyjne nagrody.

Wielkie podziękowania należą się Pani Magdalenie Kycej za pilotowanie całego projektu oraz Panu Maciejowi Aleksandrowiczowi za pomoc w realizacji filmu.

(źródło: I ZS)