Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Jolanta Denesiuk Liderką Lubuskiego Samorządu

Print Friendly, PDF & Email

W dniu 5 października 2019 roku odbył się XI Lubuski Kongres Kobiet w Zielonej Górze. Kongres rozpoczął się od Różowego Marszu, który jest jednym z cyklu działań Samorządu Województwa Lubuskiego na rzecz profilaktyki raka piersi. Głównym punktem programu kongresu była debata pn. „Kobieta 30-lecia Wolnej Polski”.

Lubuski Kongres Kobiet ma na celu zachęcać kobiety do aktywnego, a zarazem jeszcze większego udziału w życiu społecznym i politycznym. Podczas kongresu rozstrzygnięto konkurs „Liderka Lubuskiego Samorządu”. W tym roku spośród wielu zgłoszonych kandydatek, kapituła Konkursu wybrała do uhonorowania 10 wyjątkowych Pań. Nominację z Powiatu Wschowskiego otrzymała Jolanta Denesiuk Przewodniczący Rady Powiatu Wschowskiego.

Atrakcją wydarzenia był pokaz mody „Kobieta wczoraj i dziś – 100 lat polskiej mody” przygotowany przez Natalię Ślizowską – 12 kobiecych kreacji prezentujących stroje z różnych epok.

Na uczestniczki czeka także Strefa Zdrowia m.in. stoiska promocji programów: Lubuszanie skutecznie przeciw nowotworom – wsparcie realizacji programów zdrowotnych ukierunkowanych na wykrywanie i zapobieganie nowotworom złośliwym jelita grubego, szyjki macicy, piersi wśród mieszkańców województwa lubuskiego oraz Profilaktyka nowotworów głowy i szyi. Ponadto nauka samobadania piersi, analiza składu masy ciała, badanie tlenku węgla w wydychanym powietrzu, badanie ciśnienia krwi i poziomu cukru, spotkanie z dietetykiem i osobami promującymi aktywność fizyczną oraz zdrowy styl życia, olejki do aromaterapii.

W Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego program artystyczny zapewnił zespół Echa.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze

Translate »