Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Podsumowanie roku szkolnego 2018/2019 w PPP w Sławie

Print Friendly, PDF & Email

Za nami kolejny rok szkolny 2018/2019.

Minął pod znakiem intensywnej pracy, związanej z różnorodnymi problemami dzieci zgłaszanych do poradni, w celu udzielenia pomocy. Pracownicy pedagogiczni placówki stanęli na wysokości zadania, aby sprostać wymaganiom środowiska, z którym współpracują. Poza pracą na terenie placówki (diagnozy, terapie) pracownicy merytoryczni, w miarę potrzeb wychodzili do placówek objętych terenem działania poradni. Wśród zadań zostały zrealizowane pedagogiczne i logopedyczne badania przesiewowe dzieci sześcioletnich, pedagogiczne badania przesiewowe uczniów klas III pod kątem ryzyka wystąpienia dysleksji rozwojowej oraz zajęcia warsztatowe o różnorodnej tematyce dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych (m. in. „Co za dużo, to niezdrowo – o grach komputerowych”, „Sposoby skutecznego uczenia się”, „Profilaktyka uzależnień”, „Sposoby radzenia sobie z emocjami”). Ponadto, psycholodzy udzielali pomocy zarówno dzieciom, jak i ich rodzinom w sytuacjach kryzysowych.

Na terenie placówki w roku szkolnym 2018/2019 prowadzone były także zajęcia w ramach grup wsparcia dla pedagogów, logopedów szkolnych.

Korzystający z oferty poradni m.in. rodzice, nauczyciele, pedagodzy wyrazili pozytywne opinie na temat współpracy. Nie obyło się bez łez ze strony rodziców, którzy kończąc współpracę z placówką wyrazili swoje zadowolenie słowami: „w Waszej poradni na pierwszym miejscu jest dziecko”. Trzymając się tej dewizy, zbieramy siły na kolejny rok szkolny.

Pedagog Katarzyna Łuczak

Translate »