Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Filmowe spotkanie w cieniu „Żłóbka Chrystusa” (Kripplein Christi)

Print Friendly, PDF & Email

Kolejne spotkane w ramach projektu “Serce dla Żłobka Chrystusa” już za nami.
Mieliśmy przyjemność zaprezentować mieszkańcom Leszna, Wschowy i okolic kilka filmów oraz prezentacji, które przedstawiają bogatą historię naszej małej ojczyzny.

Pierwszym dziełem, które zaprezentowaliśmy podczas spotkania był film o wizytach królewskich we Wschowie zrealizowany przez młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Tomasza Zana we Wschowie. Po nim, przybyli goście obejrzeli prezentację, którą Stowarzyszenie Czas A.R.T. przygotowało w ramach zeszłorocznego konkursu „ Moc słów i obrazu dla wschowskiego zabytku Kripplein Christi” ze współczesną aranżacją muzyczną utworu Melchiora Teschnera w wykonaniu muzyków ze Wschowy i Kopenhagi.

Przedstawiliśmy także dwie prace wschowskiej młodzieży, które napłynęły do nas w ramach tegorocznego konkursu zorganizowanego przez Czas A.R.T. pn.: „Duchowość ziemi wschowskiej – obraz kultury religijnej i dziedzictwa kulturowego” oraz prezentację „Wschowski Syjon w czasach Valeriusa Herbergera. W 450-tą rocznicę urodzin „małego Lutra”.

Tradycyjnie podczas spotkania można było zwiedzić starą świątynię, wysłuchać wielu ciekawych opowieści oraz porozmawiać o przeszłości Wschowy i jej zachowanych śladach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania i zapraszamy na kolejne, które odbędzie się 17 sierpnia 2015 w pobliżu naszego niezwykłego zabytku – kościołka Żłóbka Chrystusa ( Kripplein Christi) we Wschowie.

Stowarzyszenie Czas A.R.T.

 

Translate »