Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Filmowe spotkanie w cieniu „Żłóbka Chrystusa” ( Kripplein Christi)

Print Friendly, PDF & Email

Stowarzyszenie Czas A.R.T. serdecznie zaprasza w środę 22.07. 2015 roku na spotkanie z wyjątkowym wschowskim zabytkiem – dawnym kościołem luterańskim imienia Żłóbka Chrystusa ( Kripplein Christi). Nasze spotkanie i seans filmowy rozpoczniemy o godzinie 19-tej w starym parku przy Alei ks. Rogalińskiego we Wschowie.

Tym razem pragniemy zaprezentować Państwu film o wizytach królewskich we Wschowie. Opowieść ta będzie punktem wyjścia do rozmowy o przeszłości Wschowy i zachowanych jej śladach. Tradycyjnie podczas spotkania będzie można zwiedzić starą świątynię i wysłuchać opowieści o dawnych wschowianach: pastorze Herbergerze i jego współpracownikach.

Projekcja filmu oraz zwiedzanie kościółka realizowane jest w ramach projektu “Serce dla Żłobka Chrystusa”. Stowarzyszenie Czas A.R.T. cyklicznie podejmuje działania na rzecz Kripplein Christi dbając o przywrócenie pamięci i promocję dawnego kościoła Żłóbka Chrystusa.

Nasze działania skierowane są do wszystkich mieszkańców i gości Wschowy. Pragniemy “oswoić” przestrzeń parku w pobliżu zabytku kreatywnymi działaniami. Lipcowe, czwarte już spotkanie, zorganizowane jest przy współpracy z Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie.

Serdecznie zapraszamy.

Źródło: Stowarzyszenie Czas A.R.T.

plakat 1

Translate »