Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

„V Integracyjny Bieg Orła” w Osowej Sieni

Print Friendly, PDF & Email

11 lipca br. odbył się „V Integracyjny Bieg Orła” w Osowej Sieni. Zawody zostały zorganizowane przez Radę Sołecką, Sołtysa wsi Osowa Sień oraz Lekkoatletyczny Ludowy Klub Sportowy Osowa Sień. Wszyscy uczestniczy spotkali się koło leśniczówki przy kamieniu symbolizującym Bieg Orła, jest to doskonały sposób na integrację społeczności. W tym roku w rywalizacji wzięło udział 236 uczestników, m.in. Wicestarosta Powiatu Wschowskiego Wojciech Kuryłło. Zawodnikami biegu byli nie tylko mieszkańcy Powiatu Wschowskiego, ale także osoby z województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego, a nawet mazowieckiego. Trasa wyniosła 1,7 km.

Nagrody zostały przyznane w następujących kategoriach: najmłodsza uczestniczka/uczestnik, najstarsza uczestniczka/uczestnik, najlepsza mieszkanka Osowej Sieni, najlepszy mieszkaniec Osowej Sieni, klasyfikacja główna kobiet, klasyfikacja główna mężczyzn, klasyfikacja końcowa gimnazja dziewczęta i chłopcy, klasyfikacja końcowa szkoła podstawowa dziewczęta i chłopcy, klasyfikacja końcowa przedszkola dziewczęta i chłopcy.

Najmłodszym zawodnikiem był Bartosz Nachorny z Osowej Sieni, zaś najstarszym Jan Markiewicz z Dębowej Łęki. Wśród kobiet najszybsza okazała się Lidia Zając z Radomyśla, natomiast najlepszymi mężczyznami byli: Dawid Laszczowski ze Wschowy, Łukasz Budnik z Wrocławia oraz Dawid Miaskowski z Leszna. Najlepsze wyniki czasowe uzyskali Miłosz Golik i Klaudia Pawlus z LLKS Osowa Sień.

Po zakończeniu biegu wszyscy zgromadzeni udali się na festyn integracyjny pod Salę Wiejską w Osowej Sieni. Wśród zawodników biegu przeprowadzono losowanie nagrody głównej, którą był rower miejski.

Inicjatywa została dofinansowana ze środków Powiatu Wschowskiego w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych na rok 2015 z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

 

Translate »