Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

„…by dodawać życia do lat, a nie tylko lat do życia” – XVII Lubuski Tydzień Seniora

Print Friendly, PDF & Email

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze pragnie poinformować, że w dniach 5-10 października 2015 roku organizuje obchody XVII Lubuskiego Tygodnia Seniora.
Tegoroczna edycja Lubuskiego Tygodnia Seniora odbędzie się pod hasłem „…by dodawać życia do lat, a nie tylko lat do życia” i w bezpośredni sposób odnosi się do działalności prof. Haliny Szwarc– inicjatorki powołania Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Polsce.

 
W roku bieżącym mija 40 lat od daty utworzenia pierwszego w naszym kraju oraz jednego z pierwszych w Europie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który powołała do życia Halina Szwarc w 1975 r. w Warszawie.
Obchody Tygodnia objęte zostały honorowym patronatem Elżbiety Anny Polak Marszałek Województwa Lubuskiego.

 
W ramach tegorocznych obchodów realizujemy następujące przedsięwzięcia:
– konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży z placówek wsparcia dziennego pod hasłem „Mój świat za wiele lat czyli… jakim będę Seniorem” ogłoszony w dniu 01 lipca br. przez Dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze. Termin nadsyłania prac wraz z dokumentacją dotyczącą konkursu upływa z dniem 4 września 2015 r. ;
– publikację programu obchodów XVII LTS w województwie lubuskim. Prosimy zatem o nadsyłanie własnych propozycji programowych w terminie do dnia 1 września 2015 r.
– uroczystą Inaugurację XVII Lubuskiego Tygodnia Seniora połączoną z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród w konkursie dla dzieci i młodzieży w dniu 5 października br. o godz. 1100 w Filharmonii Zielonogórskiej.

 
Dokumenty związane z konkursem oraz karty zgłoszenia uczestnictwa w lokalnych obchodach XVII Lubuskiego Tygodnia Seniora są do pobrania poniżej.
Po wypełnieniu prosimy je przesłać na adres: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze Al. Niepodległości 36, 65-042 Zielona Góra lub pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@rops.lubuskie.pl .
Informacji na temat ww. działań udzielać będą pracownicy jednostki pod numerami telefonów 68 323 18 85, 68 323 18 86 oraz 68 323 18 87.
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tych inicjatywach.

 

Zarządzenie i Regulamin konkursu XVII LTS

Wniosek zgłoszeniowy XVII LTS

karty zgloszenia uczestnictwa – JST

karty zgloszenia uczestnictwa – NGO

 
Źródło: ROPS w Zielonej Górze

Translate »