Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Zakończenie roku szkolnego w I Zespole Szkół we Wschowie

Print Friendly, PDF & Email

26 czerwca uczniowie polskich szkół odebrali świadectwa i rozpoczęli wakacje. Również uczniowie I Zespołu Szkół im. Stanisław Staszica we Wschowie zebrali się na boisku szkolnym o godzinie 8:30 na uroczystości pożegnania roku szkolnego 2014/2015.
Całość rozpoczął dyrektor Damian Janowicz dziękując wszystkim za wspólnie przepracowany rok a następnie wręczając świadectwa z wyróżnieniem uczniom, którzy w tym roku szkolnym szczególnie ciężko i wytrwale pracowali na wspólny sukces. W tym roku było ich 28. Najwyższe średnie uzyskali: w Liceum Ogólnokształcącym ex aequo Aleksandra Majer i Mikołaj Zygmanowski z klasy ILO średnia 5,0, w Technikum Paulina Klem z klasy III TE średnia 5,49 a w Zasadniczej Szkole Zawodowej Agnieszka Wańska klasy III c ze średnią 5,37. Wszyscy uczniowie, którzy otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem dostali jednorazowe stypendia pieniężne.
Przyznano również jednorazowe stypendia pieniężne za osiągnięcia sportowe w liczbie 23. A sportowcy kończący w tym roku szkołę otrzymali również nagrody rzeczowe – plecaki.
Wręczono również nagrody za konkursy: Astronomiczny – Kosmiczna Odyseja, Chemiczny – Alchemik i Fizyczny – Eureka.
W imieniu uczniów, Gronu Pedagogicznemu podziękowania na ręce dyrektora złożyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. 2 uczennice otrzymały nagrodę za pracę w środowisku lokalnym w ramach szkolnego wolontariatu – pomoc dzieciom z potrzebujących rodzin.
Następnie pani Honorata Jarosz ogłosiła wyniki konkursu „Super Klasa”, w którym uczniowie zbierali punkty dla klasy przez cały rok szkolny w wielu konkurencjach. I miejsce zajęła klasa II Technikum Ekonomicznego i Technologii Żywności, II miejsce klasa II Liceum Ogólnokształcącego o profilu Bezpieczeństwo Publiczne, natomiast III miejsce zajęła klasa III Technikum Ekonomicznego i Technikum Informatycznego. Nagrodą jest wycieczka w wybrane miejsce do zrealizowania w przyszłym roku szkolnym.
Na koniec uczniowie udali się do klas, aby pożegnać na najbliższe 2 miesiące swoich wychowawców, koleżanki i kolegów.
Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy bezpiecznych, spokojnych wakacji, dobrej pogody i wiele wypoczynku, aby z nowymi siłami 1 września wrócili do pracy i nauki.

W uroczystości uczestniczył m.in. Wicestarosta Powiatu Wschowskiego Wojciech Kuryłło.

Źródło: I Zespół Szkół we Wschowie

 

Translate »