Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Zan w finale ogólnopolskim Konkursu Wiedzy Morskiej pn. „Polska marynarka Wojenna a historia Wybrzeża Polskiego”

Print Friendly, PDF & Email

W dniach od 12 do 14 czerwca 2015 roku w Jastarni oraz Cetniewie w województwie pomorskim odbył się finał LIII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Wiedzy Morskiej “Polska Marynarka Wojenna, a Historia Wybrzeża Polskiego”, w którym drużyna licealistów i gimnazjalistów z Zana zajęła V lokatę w kraju. Szkoły reprezentowała drużyna w składzie: Martyna Kowalewicz II kl. LO, Mariusz Gliński II kl. GJ, Nina Szczepańska II kl. GJ, Szymon Dembiński II LO, w przygotowaniach wzięły udział Maria Łączna (I kl. LO) i Dagmara Juśkiewicz (II kl. GJ). Najlepszą indywidualnie zawodniczką okazała się Nina Szczepańska (4 miejsce w gimnazjach).
Organizatorem konkursu był Zarząd Główny Ligi Obrony Kraju, a patronat nad zawodami objęło Ministerstwo Obrony Narodowej. W turnieju wzięli udział uczniowie z 16 województw, którzy zwyciężyli eliminacje wojewódzkie. Turniej składał się z części teoretycznej – testu z zakresu wiedzy morskiej oraz części sprawnościowej, obejmującej takie dyscypliny jak: pływanie – 50 m stylem dowolnym, które odbyło się w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie, rzut rzutką ratowniczą, strzelanie oraz wykonywanie na czas węzłów żeglarskich. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana i Gimnazjum Językowego we Wschowie od lat uczestniczą w konkursach, turniejach, zawodach sportowych i sprawnościowych, uzyskując najwyższe wyniki na szczeblu wojewódzkim i centralnym.
Do tak znaczących sukcesów przyczyniają się zajęcia prowadzone w szkole w ramach koła strzeleckiego oraz działania Związku Strzeleckiego Strzelec. Inicjatorem wyjazdów
i opiekunem reprezentacji jest pan Jan Koniuszko.

Źródło: I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wschowie.

foto

Translate »