Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Wymiana Polsko-Niemiecka

Print Friendly, PDF & Email

W dniach 09 – 12 czerwca 2015 roku uczniowie Ośrodka Szkolno – Wychowawczego we Wschowie w ramach Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży gościli w szkole partnerskiej Fӧrderschule Herrnhut w Niemczech.
Było to siódme spotkanie uczniów. Tym razem tematem było „Poznajemy Łużyce Górne”. Uczniowie poznawali wraz z niemieckimi kolegami historię, tradycje i krajobrazy regionu.
Integrowali się oraz zgłębiali tajniki języków obcych. Przygotowywali wspólnie posiłki (obiady, kolacje) – także potrawy kuchni regionalnej, wędrowali po okolicznych wzgórzach, podziwiali panoramy z punktów widokowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty, podczas których uczestnicy lepili cegły z gliny i słomy. Zwiedzali kurort Oybin, nad którym górują ruiny zamku i klasztoru. Wielu wrażeń dostarczyła wycieczka do Obercunnersdorf. W tej wsi znajduje się wiele domów przysłupowych. Są one doskonale zachowane i większość jest zamieszkanych. Najbardziej niezapomnianym przeżyciem był spływ pontonami Nysą Łużycką wzdłuż granicy polsko – niemieckiej.
Przemieszczając się po regionie uczestnicy poznali wiele środków lokomocji: autobusy podmiejskie, kolej wąskotorową, busy i autobusy.
Uczniowie Ośrodka żegnając się z niemieckimi kolegami umówili się na kolejne spotkanie we wrześniu – we Wschowie.

Źródło: OSW we Wschowie

Print

Translate »