Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Niedzielne Królewskie Zabawy w Muzeum

Print Friendly, PDF & Email

Od stycznia w Muzeum Ziemi Wschowskiej odbywały się spotkania z cyklu Niedzielne Królewskie Zabawy w Muzeum. Raz w miesiącu, w niedzielne popołudnie dzieci wraz z opiekunami brały udział w opowieściach o historii Polski, zawsze w kontekście królewskiego miasta, jakim przez wieki była Wschowa. Zajęcia dopełniały warsztaty: powstawały mury i bramy miasta z kartonów, wielkoformatowe puzzle w kształcie monet, królewskie arrasy i korony, herbatki ze znakiem królewny Anny Wazówny. Dzieci na Karcie Uczestnika zaznaczały swoją obecność na zajęciach, na najpilniejszych już w najbliższą niedzielę czekają nagrody.
21 czerwca wielki finał: „Po co królowi jabłko? – Wyobraź sobie, że jesteś królem…”. Będzie to wyjątkowe spotkanie dzięki obecności MUZEUM BAJEK BAŚNI I OPOWIEŚCI – MuBaBaO. To wydarzenie współfinansowane jest przez Pełnomocnika Burmistrza Wschowy do Spraw Profilaktyki i Młodzieży.

 

Zapraszamy serdecznie wszystkich Uczestników Niedzielnych Królewskich Zabaw w Muzeum, ale zachęcamy też do udziału tych, którzy nigdy na zajęciach nie byli. Może te warsztaty prowadzone przez Michała Malinowskiego – dyrektora MuBaBaO, opowiadacza i pedagoga z pasją, przekonają do odwiedzania Muzeum przy innych okazjach. Już w czasie wakacji w Muzeum Ziemi Wschowskiej odbywać się będzie Lato w Muzeum, a od września kolejne Niedzielne Zabawy.

 

Źródło: Muzeum Ziemi Wschowskiej

Translate »