Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

XXI Lubuskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

Print Friendly, PDF & Email

Zawodnicy z klubu „Błyskawica” Ośrodka Szkolno-Wychowawczego ze Wschowy wrócili z 18 medalami z Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Sławie. W dniach 09-11 czerwca uczniowie z 15 ośrodków szkolnictwa specjalnego z całego województwa lubuskiego rywalizowali w lekkiej atletyce, kajakarstwie i turnieju Bocce.
W ceremonii otwarcia uczestniczyli: Starosta Powiatu Wschowskiego Marek Boryczka, Starosta Nowosolski i burmistrz Sławy. Wśród zaproszonych gości byli także: prezes Lubuskiego Zarządu Okręgowego PCK, dyrektor SOSW w Nowej Soli, dyrektor Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Lubuskie, dyrektorzy szkół ze Sławy oraz Ci najważniejsi w tym dniu – zawodnicy.
„Pragnę zwyciężać, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku” – to tekst ślubowania, który przyświecał całej imprezie i dopingował uczestników przez cały czas rywalizacji.

 

Podczas trzech dni zawodnicy rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych, regatach kajakowych oraz turnieju Bocce. Po zmaganiach sportowych młodzieży przygotowano dodatkowe atrakcje. Było ognisko i pieczenie kiełbasek, gry i zabawy oraz wieczorne dyskoteki.
Ta wspaniała impreza odbyła się dzięki wsparciu wielu osób i instytucji sprzyjającym niepełnosprawnym. Miasto Sława wraz z burmistrzem Cezarym Sadrakułą, udostępniło bezpłatnie obiekty sportowe oraz służyło niezbędnym wsparciem logistycznym.
Starosta Wschowski objął patronat nad Lubuskimi Letnimi Igrzyskami Olimpiad Specjalnych.
Zakwaterowanie uczestników zawodów miało miejsce w ośrodku PCK w Sławie. Jak zwykle nieoceniona okazała się praca wolontariuszy ze szkół w Sławie, którzy sprawowali opiekę na uczestnikami oraz poprowadzili obsługę sędziowska zawodów.
Głównym organizatorem imprezy był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Lubuskie oraz SOSW w Nowej Soli.
Zawodnicy z SOSW zdobyli 5 złotych, 10 srebrnych i 3 brązowe medale a szkołę reprezentowali: Elżbieta Biała (absolwentka) Paweł i Michał Ostrowscy, Piotr Szulc, Szymon Wolny, Mateusz Hylak, Dominik Bartkowiak, Sebastian Nowak.

 

WYNIKI:
ELŻBIETA BIAŁA
III m – pchnięcie kulą ,II m – 100m, IV m – Bocce
DOMINIK BARTKOWIAK
II m – skok w dal, V m – 100m, IV m – Bocce
PAWEŁ OSTROWSKI
II m – 1000m, III m– kula, II m – kajakarstwo KT-1 i KT-2
MICHAŁ OSTROWSKI
I m – 400m, II m – 100m, I m – kajakarstwo –KT-1 i II m – KT-2
SEBASTIAN NOWAK
I m – 1000m , IV m – 100m
PIOTR SZULC
II m – 100m, IV m – kula, II m – kajakarstwo –KT-1 i III m – KT-2
SZYMON WOLNY
II m – 200m, VI m – kula, II m – kajakarstwo –KT-1 i III m – KT-2

MATEUSZ HYLAK
III m – skok w dal, IV m – 100m, I m – kajakarstwo –KT-1

 

I miejsce – 4x100m (Nowak S., Ostrowski M., Bartkowiak D. , Szulc P.)

 

Źródło: OSW we Wschowie

Translate »