Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

70-lecie istnienia OSP

Print Friendly, PDF & Email

13 czerwca br. jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławie świętowała 70-lecie powstania. W związku z tą rocznicą zorganizowano uroczyste obchody, które zainaugurowała Msza Święta w intencji strażaków, w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Sławie.

Na plaży SCKiW w Sławie odbył się festyn dla wszystkich mieszkańców, podczas którego przybliżono historię jednostki oraz wręczono awanse i odznaczenia. Nie zabrakło również przemówień zaproszonych gości. W uroczystościach brali udział członkowie oddziałów OSP, grupy młodzieżowe działające przy Ochotniczej Straży Pożarnej oraz zaproszeni goście. Powiat Wschowski reprezentował Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego we Wschowie Andrzej Andrusiak, który wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Wschowskiego Aleksandrem Polańskim złożyli gratulacje i wręczyli niezbędny sprzęt dla jednostki OSP, dofinansowany przez Zarząd Powiatu Wschowskiego.

Po oficjalnej części młodzież z SCKiW zaprezentowała przygotowane przez siebie występy artystyczne. Główną atrakcją był także pokaz „wybuchowej kuchni”.

Translate »