Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Ćwiczenia w poszukiwaniu małoletniej osoby zaginionej

Print Friendly, PDF & Email

11 czerwca 2015 roku na terenie klubu żeglarskiego Jacht Klub Zagłębie Miedziowe „Chalkos” w Lubiatowie odbyło się powiatowe ćwiczenie pod kryptonimem „Organizacja i koordynacja akcji ratunkowej po zaistnieniu na obszarze Powiatu Wschowskiego określonych zdarzeń noszących znamiona kryzysu- organizacja i zasady prowadzenia działalności policji i innych służb podczas prowadzenia działań poszukiwawczych za małoletnią osobą zaginioną ”.
Współorganizatorem ćwiczeń był Zarząd Powiatu Wschowskiego, Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego we Wschowie, Komenda Powiatowa Policji we Wschowie i Burmistrz Sławy. W ćwiczeniach udział wzięli: funkcjonariusze KPP we Wschowie, KP PSP we Wschowie, Straży Miejskiej we Wschowie i Sławie oraz Straż Leśna w Sławie, WOPR w Sławie oraz Ratownictwo Wodne w Sławie.
Zgodnie ze scenariuszem ćwiczeń podmioty ratownicze biorące udział w realizowanym projekcie miały za zadanie ocalenie zaginionej osoby małoletniej możliwie w jak najszybszym czasie, a także sprawdzenie procedur współdziałania służb, straży oraz innych podmiotów ratowniczych w realizowanym działaniu.
Po zakończonym i omówionym ćwiczeniu podsumowania zrealizowanego projektu dokonał i jednocześnie podziękował za liczny udział w ćwiczeniu Wicestarosta Powiatu Wschowskiego Wojciech Kuryłło.

Translate »