tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

IV Otwarte Mistrzostwa Mażoretek Polski Zachodniej Wschowa 2015

Print Friendly, PDF & Email

18 kwietnia br. w sobotę w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2 we Wschowie odbyły się już IV Otwarte Mistrzostwa Mażoretek Polski Zachodniej. Mażoretki „Finezja” kolejny raz odniosły sukces. Mistrzostwom towarzyszyła także Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze Wschowy oraz pozakonkursowe występy zespołów Ziemi Wschowskiej. W Mistrzostwach udział wzięły zespoły mażoretkowe z terenów województwa dolnośląskiego, lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego zwanych Estradą Kwalifikacyjną.

Wyniki:

Formacja baton juniorki I zajęły III miejsce uzyskując tytuł II-go wicemistrza Polski Zachodniej.

Juniorki II zajęły III miejsce w kategorii formacje baton juniorki scena zdobywając złote medale.
Nasze zespołowe kadetki po zaledwie kilku miesiącach wspólnej pracy wywalczyły IV miejsce pięknie się prezentując.

Grupa przedszkolaków po wysoko ocenionej choreografii wywalczyła I miejsce oraz złote medale
Wspaniale wypadli również soliści:
I miejsce i tytuł Mistrzyni Polski Zachodniej w kategorii solo baton juniorki zdobyła Alicja Chilarska. Jest to duży sukces, ponieważ w tej kategorii wzięło udział aż 13 solistek. Nasza Alicja okazała się najlepsza. Wszyscy bardzo się z tego cieszymy.

Alicja Chilarska zdobyła również I miejsce i złoty medal w kategorii solo duo baton juniorki.
W kategorii seniorek startowała m.in. Natalia Wierzbicka i wywalczyła wśród silnej konkurencji III miejsce w kategorii solo baton seniorki i tytuł II Wicemistrzyni Polski Zachodniej. Natalka Wierzbicka w choreografii solowej z dwoma pałeczkami wywalczyła również III miejsce i brązowy medal.

Brąz zdobyła również Karolina Gurgurewicz w kategorii solo duo baton juniorki.

Nasze solistki z grupy przedszkolnej uzyskały złote medale – Amelka Lajzner, Kalinka Wilk oraz Marysia Klauza.

Przebojem na scenę weszła Laura Bursztyn zdobywając w kategorii solo pom pom juniorki brązowy medal i tytuł II Wicemistrzyni Polski Zachodniej.

III miejsce w kategorii duo/trio baton juniorki uzyskały Alicja Chilarska, Weronika Wijata oraz Martyna Zasowska.

III miejsce w kategorii duo/ trio seniorki zdobyły Marta Jakubowska oraz Natalia Wierzbicka.

II miejsce uzyskało trio Marta Jakubowska, Natalia Wierzbicka oraz Weronika Szubart w kategorii duo /trio duo baton seniorki.

Złote medale uzyskała nasza miniformacja seniorek w kategorii duo baton miniformacja seniorki.
Juniorki I zdobyły złote medale z choreografię sceniczną show pod tytułem „Wesele”. Wszyscy ją do teraz wspominają, a zwłaszcza odgrywającą rolę proboszcza Olę Świderską.

Wielki sukces odniosły również nasze MAMY MAŻORETEK:
Agnieszka Wilińska, Henia Wilk, Dorota Klauza, Agnieszka Sacha, Jadwiga Rzepiela, Julita Kostka-Twór, Monika Masternak, Julia Szpurka, Małgosia Biadasiewicz, Patrycja Lewandowska, Karolina Kowalska oraz Kamila Rzepiela-Drgas pokonując w pięknym stylu rywalki i otrzymując złote medale oraz tytuł Mistrzyń Polski Zachodniej.

Złoto otrzymała również Kamila Rzepiela-Drgas w kategorii solo buława seniorki oraz złoty medal w duecie z Jagodą Łuczak również z buławami,

W sumie :
11 ZŁOTYCH MEDALI
1 SREBRNY MEDAL
8 BRĄZOWYCH MEDALI
Podczas mistrzostw wśród 23 zespołów, w tym około 400 uczestniczek, wyłoniono zespoły, które wezmą udział w Mistrzostwach Polski Mażoretek- Kędzierzyn- Koźle 2015 w dniach 22-24 maja 2015 roku.
Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Kultury Ziemi Wschowskiej we Wschowie, Stowarzyszenie Mażoretek Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich w Opolu, Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie oraz Gimnazjum nr 2 we Wschowie.
Patronatem honorowym Mistrzostwa objął Starosta Wschowski Marek Boryczka, Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak, Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Danuta Patalas. Powiat Wschowski dofinansował także organizację IV Otwartych Mistrzostw Mażoretek Polski Zachodniej.
Źródło: Stowarzyszenie Kultury Ziemi Wschowskiej, zw.pl