Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

IV Festiwal Szkół i Doradztwa Zawodowego

Print Friendly, PDF & Email

13 marca br.  w Hali Sportowej I Zespołu Szkół we Wschowie odbył się IV Festiwal Szkół i Doradztwa Zawodowego.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna we Wschowie przy pomocy Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej, po raz pierwszy w tym roku oprócz wystawców szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz uczelni wyższych gościła również znanych przedsiębiorców na rynku lokalnym, u których być może w  przyszłości zaistnieje możliwość odbycia przez uczniów praktyk, stażu, bądź nawet uzyskania pracy.

Wśród w/w szkół reprezentowano uczelnie tj. Uniwersytet Zielonogórski, Dolnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach, Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie i Głogowie.

Festiwal stworzył możliwość uzyskania informacji o zawodach kształconych w rzemiośle, nie mogło także zabraknąć przedstawi Cech Rzemiosł Różnych oraz policjantów z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie i strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie.

Wybór właściwej ścieżki edukacyjno-zawodowej jest dla każdego bardzo trudny. Podczas Festiwalu wystawcy prezentowali uczniom oferty szkół, przypomnieli o możliwości rozmowy z Doradcami Zawodowymi  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Wschowie, jak i  w Sławie. Spotkania z doradcami są istotne, pomagają odkryć własne upodobania zawodowe, poznać potrzeby i możliwości na rynku pracy, obecnie i w przyszłości.

Translate »