Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Zaproszenie na IV Festiwal Szkół i Usług Doradztwa Zawodowego

Print Friendly, PDF & Email

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna we Wschowie zaprasza uczniów, rodziców i nauczycieli na IV Festiwal Szkół i Usług Doradztwa Zawodowego, który odbędzie się w dniu 13 marca br. w godz. od 10.00-14.00 w sali gimnastycznej I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie.

Podczas tegorocznej edycji będą mogli się Państwo zapoznać z ofertą szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z naszego powiatu oraz szkół wyższych m.in. Uniwersytetu Zielonogórskiego, Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie i Głogowie, Medycznym Studium Zawodowym w Rawiczu, Dolnośląską Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach. Kształcenie w zawodach służb mundurowych przybliżą uczniom policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie oraz strażacy z Komendy Powiatowej PSP we Wschowie.

Festiwal stwarza również okazję do uzyskania informacji o zawodach kształconych w rzemiośle, gdyż swoja ofertę przedstawi również Cech Rzemiosł Różnych.

W tym roku zaproponowaliśmy również współpracę Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej, co stworzyło możliwość zaprezentowania młodzieży pracodawców, u których mogą odbyć praktyki, staż jak również w przyszłości uzyskać pracę. Swoja ofertę skierowaną do uczniów zaprezentują Spółka Dobrowolski (producent i dostawca pojazdów specjalistycznych dla wodociągów, gospodarki komunalnej, lotnisk i drogownictwa ), Sławski Zakład Przetwórstwa Mięsa i Drobiu Balcerzak i Spółka (największy w branży w województwie lubuskim i jeden z największych i najnowocześniejszych w Polsce) oraz Dom Weselny Amore ( zajmujący się organizacją wesel, konferencji i przyjęć).

Wybór ścieżki edukacyjno – zawodowej jest jedną z najważniejszych decyzji w życiu młodego człowieka. Od trafnego dopasowania: zdolności, zainteresowań, cech psychicznych oraz możliwości fizycznych człowieka do wykonywanego zawodu zależy powodzenie w życiu zawodowym i prywatnym. Oferta Festiwalu przewiduje również możliwość kontaktu z doradcami zawodowymi z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej ze Wschowy i Sławy, co stworzy młodzieży okazję do wstępnego określenia swoich skłonności zawodowych ( za pomocą testów w wersji papierowej i elektronicznej oraz z zapoznaniem się z ofertą poradnictwa zawodowego tych placówek).

Aby pewniej i skuteczniej podejmować decyzje o swojej przyszłości uczniowie potrzebują wsparcia rodziców i opiekunów, dlatego też bardzo serdecznie zapraszamy Rodziców uczniów do odwiedzenia Festiwalu. Ideą naszego przedsięwzięcia jest objęcie swoimi działaniami ucznia i rodziców , by mogli oni świadomie wspierać wybory młodego człowieka. Rodzice są dla swych dzieci głównym źródłem informacji zawodowej i mają największy wpływ na życiowe decyzje podejmowane przez ich dzieci.

ppp-wschowa

 

 

Translate »