Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

„W 100-LECIE WIELKIEJ WOJNY 1914-1918”

Print Friendly, PDF & Email

NOWA WYSTAWA W MUZEUM ZIEMI WSCHOWSKIEJ”

 

Muzeum Ziemi Wschowskiej zaprasza na wystawę pt.: „W 100-lecie Wielkiej Wojny 1914-1918″. Wystawa poświęcona jest konfliktowi zbrojnemu, który pozostaje pierwszym w dziejach przykładem wojny totalnej, toczonej na wielu frontach i z udziałem niespotykanej wcześniej liczby żołnierzy.

Wystawa zorganizowana została przez Archiwum Państwowe w Lesznie przy współpracy
z Muzeum Okręgowym w Lesznie, Muzeum Regionalnym w Gostyniu, Muzeum Regionalnym w Kościanie, Muzeum Ziemi Rawickiej i Muzeum Ziemi Wschowskiej. Eksponaty pochodzą także z kolekcji prywatnych.

Zgromadzono na niej oryginalne fotografie z okresu wojny, rysunki oraz przedmioty wykonane przez walczących na froncie żołnierzy. Na wystawie znajduje się także broń, amunicja i różne elementy oporządzenia europejskich armii. Do rzadko spotykanych należą: niemiecki pancerz okopowy, maska przeciwgazowa dla konia i lotniczy karabin maszynowy na taśmę filmową – wykorzystywany do szkolenia strzelców pokładowych. Całość uzupełnia bogata ikonografia, z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej, pozwalająca uzmysłowić sobie przyczyny, dla których wojnę tą nazywano WIELKĄ WOJNĄ.

Termin wystawy: 4 marca – 3 kwietnia 2015 r.

Miejsce ekspozycji: Muzeum Ziemi Wschowskiej, pl. Zamkowy 2, Wschowa.

ZAPRASZAMY!

Zdjęcia/ Tekst Muzeum Ziemi Wschowskiej

Translate »