Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Równi na rynku pracy

Print Friendly, PDF & Email

Jak wywrzeć na rozmówcy dobre wrażenie? Jak efektownie się zaprezentować? Odpowiedzi na te pytania znaleźli uczestnicy spotkań grupowych z psychologiem, panią Heleną Zarzecką, zorganizowanych w ramach projektu „Równi na rynku pracy –YEI”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach programu „Gwarancja dla młodzieży”. W projekcie uczestniczy grupa 15 osób z naszego powiatu, w wieku 18 – 24 lata. Poza zajęciami z psychologiem w ramach projektu realizowane są zajęcia z doradcą zawodowym, kurs komputerowy, zawodowy oraz staże.

Podczas zajęć z psychologiem (24 – 25.11.2014 r.) uczestnicy projektu doskonalili kompetencje społeczne, komunikację oraz asertywność. Każdy z bloków był nie tylko doskonale przygotowany pod względem merytorycznym, ale także wzbogacony licznymi zadaniami, które miały wyzwolić inicjatywę twórcza młodych ludzi. Uczestnicy, poza konkretnymi umiejętnościami, mieli także okazję poznać swoje granice oraz zintegrować się.

Drugi dzień szkoleń poświęcony był rozwiązywaniu konfliktów oraz nabyciu kompetencji dotyczących radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Tematyka była niezwykle bliska uczestnikom, toteż ćwiczenia niejednokrotnie inspirowane były osobistymi doświadczeniami. Niezwykłą atrakcją tego etapu szkolenia było zespołowe budowanie mostu jedynie przy użyciu kartek. Zadanie to rozbudziło nie tylko kreatywność, ale także wyzwoliło ukryte dotąd pokłady talentu i wyobraźni.

 

Autor tekstu: Hufiec Pracy 4 – 9 Wschowa

Autor zdjęć: Hufiec Pracy 4 – 9 Wschowa

 

Translate »