Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Święto 4 Batalionu Inżynierskiego w Głogowie

Print Friendly, PDF & Email

Uczniowie dwóch klas mundurowych I Zespołu Szkół im.Stanisława Staszica we Wschowie uczestniczyli w uroczystościach z okazji święta 4 Batalionu Inżynieryjnego w Głogowie.

Wizyta była możliwa dzięki zaproszeniu jakie jednostka z Głogowa wystosowała do wschowskiej placówki. Tym samym uczniowie mieli okazje do zwiedzenia terenu jednostki oraz sprzętu jaką dysponuje 4 Batalion Inżynieryjny. Oprócz tego nasi nasza młodzież wzięła udział w musztrze prowadzonej przez wykwalifikowanych wojskowych a następnie w uroczystym apelu podczas , którego nagradzano zasłużone osoby z głogowskiej jednostki.

Przebywanie na terenie 4 Batalionu Inżynieryjnego w Głogowie było kolejną doskonałą okazją aby młodzież z klas mundurowych mogła od środka poznać i zobaczyć strukturę działania jednostki wojskowej a także stworzyła możliwość współpracy między głogowską jednostką a I Zespołem Szkół we Wschowie.

Warto też wspomnieć przy tej okazji , że I Zespół Szkół we Wschowie współpracuje z Komendą Powiatową Policji oraz z Komendą Powiatowej Straży Pożarnej we Wschowie.

W ramach tej współpracy uczniowie klas mundurowych będą mieli możliwość odbywania zajęć na terenach tych komend i poznawać tajniki pracy wyżej wymienionych służb mundurowych.

Translate »