Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Polsko-Niemiecka współpraca młodzieży

Print Friendly, PDF & Email

W dniach 23.09.14 – 26.09.14 odbyła się wymiana  szkolna  uczniów SOSW we Wschowie ze   szkołą partnerską z Herrnhut.  Był to wspólny projekt w ramach POLSKO-NIEMIECKIEJ WSPÓŁPRACY MŁODZIEŻY. Tematem przewodnim projektu było hasło „Im więcej się znamy, tym lepiej się rozumiemy”. Celem projektu było spotkanie, podczas którego młodzież z obydwu krajów miała możliwość wzajemnego poznania się oraz wzajemnego uczenia się od siebie, rozwijania umiejętności interpersonalnych oraz komunikacji pozawerbalnej. Istotną rolę odgrywało tu również wzajemne zrozumienie, doświadczenie, a także nabywanie umiejętności praktycznych i językowych zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli. Uczniowie mieli możliwość poznania historii, tradycji, obyczajów oraz zabytków kultury  i atrakcji przyrodniczych naszego regionu. Uczniowie odwiedzili Skansen w Mniszkach, gdzie  brali udział w warsztatach wikliniarskich, a także mieli możliwość zapoznania się  z domową produkcją masła i śmietany. W Nadleśnictwie Karczma Borowa odbyła się lekcja przyrody  w „Zielonej Szkole”. Kolejnym etapem pobytu było zwiedzanie   „Muzeum Ziemi Wschowskiej”, spacery po Wschowie oraz gra w minigolfa w parku.

Wspólne posiłki, spotkania integracyjne „Powitanie Jesieni”, dyskoteka, animacje językowe wypełniały  czas, który uczniowie i opiekunowie zaliczyli do bardzo udanych.  Wychowankowie   i pracownicy obydwu szkół planują kolejne spotkania.

Uczestnicy oraz organizatorzy składają podziękowania  Dyrekcji Muzeum Ziemi Wschowskiej oraz Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie, które wsparły organizację pobytu gości z Herrnhut.

Translate »