Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

XIII Dożynki Powiatowo-Gminne w Ciosańcu

Print Friendly, PDF & Email

6 września 2014 r. w Ciosańcu odbyły się XIII Dożynki Powiatowo-Gminne. Organizatorami były miejscowości Szreniawa-Ciosaniec. Tradycyjnie rozpoczęły się korowodem, który prowadził Robert Żarczyński. Następnie została odprawiona uroczysta msza święta w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Ciosańcu, która była podziękowaniem za tegoroczne plony.

W uroczystościach uczestniczyły władze Powiatu Wschowskiego i Gminy Sława, która była gospodarzem tegorocznego święta oraz przedstawiciele władz gmin Szlichtyngowa i Wschowa, Wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn, poseł Marek Ast, a także przedstawiciel Wojewody Lubuskiego.

Po mszy świętej starościna Katarzyna Bajon i starosta dożynek Grzegorz Malcher przekazali włodarzom Powiatu i Gmin chleby dożynkowe, które podzielono między zgromadzonych. Obrzęd dożynkowy wykonał Zespół Pieśni i Tańca z Krzepielowa.

Po oficjalnej części obchodów komisja przyznała Nagrody Starosty za najładniejszy wieniec dożynkowy:

Gmina Wschowa

I. Wygnańczyce

II. Konradowo

Gmina Szlichtyngowa

I. Wyszanów

II. Gola

Gmina Sława

I. Szreniawa

II. Krzepielów

 

Natomiast komisja przyznała Nagrodę Burmistrza Sławy zwycięzcom konkursu na najładniej udekorowaną posesję:

I miejsce- Sołectwo Ciosaniec: wspólnie Państwo Niewiadomscy, Państwo Ratajczak i Państwo Moder

II miejsce- Sołectwo Szreniawa: Państwo Szymańscy

III miejsce- Sołectwo Ciosaniec: Pani Agata Wojciechowska, Pani Magdalena Skrzypczak

Wyróżnienie dla Sołectwa Ciosaniec: Pani Anny Ratajczak

Wieńce z Wyszanowa i Krzepielowa reprezentowały Powiat Wschowski podczas Dożynek Wojewódzkich w Kożuchowie, które odbyły się już 31 sierpnia br., gdzie zostały wyróżnione na Lubuskim Święcie Plonów.

Starosta Powiatu Wschowskiego Marek Boryczka podziękował rolnikom za trud i codzienną pracę oraz zapewnienie bezpieczeństwa i żywności, a także szczególną wdzięczność za wysiłek i pracowitość dla organizatorów: członka Zarządu Powiatu Wschowskiego Zdzisława Siemczyka, Radnego  Rady Miejskiej Sławomira Mazur, Sołtysowej Sołectwa Szreniawa Czesławy Merda i Sołtysa Sołectwa Ciosaniec Piotra Gracz.

W późniejszych godzinach zabawy czas umilały występy dzieci i młodzieży z Powiatu Wschowskiego, które przygotowały repertuar wokalny oraz układy taneczne. Wczesnym wieczorem uczestnicy dożynek bawili się podczas koncertu zespołów „Po godzinach” i „Amok”. Występ urozmaicił koncert zespołu ABBA COVER z Międzyrzecza.

Translate »