Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Królewski Festiwal Muzyki: koncert otwarcia

Print Friendly, PDF & Email

Turniej instrumentalno-wokalny zainaugurował XI Królewski Festiwal Muzyki we Wschowie, który odbył się w Zamku Królewskim. Wykonawcami pierwszego dnia byli kwintet smyczkowy ,,Accademia di Barocco”, Jakub Pietrzak (fortepian) oraz tenor Przemysław Radziszewski. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Promocji i Rozwoju Urzędu Miasta i Gminy Wschowa.

W tym roku turniej, otwierający festiwal, składał się ze znanych, popularnych utworów instrumentalnych i wokalnych.

Tak już jest, że ani wokalista bez akompaniamentu nie jest w stanie się obyć i odwrotnie– mówił Tadeusz Żmijewski dyrektor artystyczny festiwalu – Postaramy się wykazać, że tak instrumentaliści jak i solista są zależni od siebie. Kto natomiast wygra ten turniej? Myślę, że jak co roku, zwycięży muzyka.

Zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać między innymi takie utwory instrumentalne jak ,,Eine, kleine Nachtmusik” Mozarta po wokalne wykonania ,,O sole mio” czy ,,La donna e mobile” z opery Rigoletto.

Idę pojedynku, w ostatnich latach instrumentalnego, a w tym roku również z udziałem tenora – mówił burmistrz Krzysztof Grabka – zawdzięczamy wspólnemu pomysłowi panów Tadeusza Żmijewskiego i Antoniego Hoffmana, który prowadzi koncerty podczas festiwalu. Ta formuła została dobrze przyjęta przez naszą festiwalową publiczność i póki co kontynuujemy tę tradycję.

6 września w sobotę w klasztorze o godzinie 19:00 odbędzie się natomiast Koncert Kameralny. A w nim między innymi Koncert na klarnet i orkiestrę A-dur W.A. Mozarta oraz Msza koronacyjna C-dur na sopran, alt, tenor, bas, orkiestrę i chór.

(rak/foto: JOc)

Translate »