Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Konkurs „Moc słów i obrazu dla wschowskiego zabytku- Kripplein Christi”

Print Friendly, PDF & Email

Stowarzyszenie CZAS A.R.T. zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursie „Moc słów i obrazu dla wschowskiego zabytku- Kripplein Christi”. Celem konkursu jest poznanie naszego najbliższego dziedzictwa kulturowego i wyrażenie swojej wiedzy, przemyśleń i wrażeń w postaci prac literackich i plastycznych. Teren powiatu wschowskiego to obszar bogaty w historię. Wschowa przez wieki była centrum, administracyjnym, gospodarczym i kulturowym tego regionu. Jednym z zachowanych zabytków minionego czasu jest nasz wschowski Żłóbek Chrystusa (Kripplein Christi) ). Wyróżnia się oryginalną formą ( powstał z połączenia dwóch domów mieszczańskich w przestrzeni międzymurza) oraz historią. Do dziś można zobaczyć w jego ścianach średniowieczne mury miejskie z XV wieku. Dawna baszta bramy polskiej zachowała się m.in. dlatego, że pełniła funkcje dzwonnicy kościelnej. W tym roku, w okresie świąt Bożego Narodzenia, minie 410 lat od momentu pierwszego nabożeństwa w tym miejscu.

Stowarzyszenie CZAS A.R.T. pragnie upamiętnić ten moment zapraszając młodzież do udziału w konkursie, którego najlepsze prace zostaną upublicznione w formie druku ulotnego ( broszura o Kripplein Christi). Zachęcamy do pogłębienia wiedzy o historii tej świątyni, jej powstaniu i losach najnowszych.

Szczegóły konkursu znajdują się na stronie stowarzyszenia: czasart.pl Prace konkursowe można składać w siedzibie stowarzyszenia ( ul. Gen. Bema ½ Wschowa) lub w siedzibie Muzeum Ziemi Wschowskiej ( Pl. Farny 3). Stowarzyszenie Czas A.R.T.

Translate »