Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

LUBUSKA SIEĆ WSPÓŁPRACY

Print Friendly, PDF & Email

W dniach 13-14 czerwca w hotelu “Dana” w Zielonej Górze, odbywało się Regionalne Forum Inicjatyw Pozarządowych. Przedstawiciele III sektora Wschowy i Sławy.

 Zastanawialiśmy się jak wygląda współpraca na linii organizacje – samorząd. Jak jest, a jak być powinno. Mieliśmy okazję zapoznać się z tym, co dzieje się w innych powiatach w tym zakresie. Prace odbywały się w grupach tematycznych. Każda z nich opracowywała konkretne wnioski, z którymi dzieliła się w trakcie podsumowania panelu. Pierwszy dzień zakończyła uroczysta gala, a na niej rozdano certyfikaty organizacjom, które wdrożyły standardy projektu “go NGO” mówi uczestniczka forum Urszula Chudak.

Drugi dzień przyniósł wypracowanie tezy, że silne i świadome społeczeństwo obywatelskie, to profesjonalny i wiarygodny sektor pozarządowy, posiadający kompetencje do prowadzenia partnerskiej współpracy z samorządem. To partner, z którym ten musi się liczyć. Myślę, że my we Wschowie o powyższym mamy okazję przekonywać się na co dzień, a wspomniana współpraca,  należy do poprawnych.
Taka sama debata na szczeblu krajowym, odbędzie się we wrześniu, na Uniwersytecie Warszawskim. Wybieramy się i zachęcamy do udziału zainteresowanych. To naprawdę “porządna lekcja” obywatelskości- mówiła uczestniczka forum Urszula Chudak.

Translate »