Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

WYJĄTKOWY TEATR WE WSCHOWIE

Print Friendly, PDF & Email

 

 

W stylu country rozpoczął się IX Przegląd Twórczości Teatralnej „Zaczarowana Kraina”. Organizatorem było Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nasz Ośrodek” wraz ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym we Wschowie oraz Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie. Impreza miała miejsce w dn. 29.maja w sali widowiskowej CKiR we Wschowie.

Grupy teatralne przygotowywały się na to spotkanie już od dłuższego czasu, by wspólnie podzielić się swoim dorobkiem i pracą twórczą na scenie.

W tym roku gościliśmy następujące zespoły: SOSW z Nowej Soli – z inscenizacją ZŁOTA KACZKA, SOSW z Rydzyny w przedstawieniu z ufoludkami w roli głównej, SOSW ze Szprotawy w inscenizacji O LECHU, CZECHU I RUSIE, ZSS z Wolsztyna z przedstawieniem TORUŃSKIE PIERNIKI, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Wolsztyna – PAWEŁ I GAWEŁ … oraz Wschowy – ZŁOTA RYBKA, zespół z SOSW we Wschowie – SZEWCZYK DRATEWKA, Przedszkole nr 6 „Kraina Tęczy” ze Wschowy z inscenizacją NIESFORNE KOCIAKI, zespół z Domu Pomocy Społecznej we Wschowie z przedstawieniem CALINECZKA oraz Ośrodek Rewalidacyjno- Wychowawczy ze Wschowy – POCAHONTAS. Gościnnie wystąpiły również „Wiercipięty” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego we Wschowie przedstawiając niesamowity TANIEC Z CZARNEGO LĄDU oraz THRILLER’a do muz. M. Jackson’a, które podczas tegorocznego Festiwalu Tańca w Kościanie otrzymały dwa pierwsze miejsca, czyli dwie ZŁOTE NUTKI.  

Zaczarowaną Krainę uświetniły także występy naszych MAŁYCH GWIAZD z sekcji wokalnej z CKiR we Wschowie działającej pod kierunkiem p. Joanny Pawłowskiej, które swoim głosem wzruszyły niejednego widza.

Występy teatralne były niesamowite, wyjątkowe. Uczestnicy „walczyli” o TEATRANEGO MOTYLAstatuetkę GRAND PRIX wykonaną przez p. Joannę Lewandowską. Dodatkową atrakcją była główna nagroda w postaci radioodtwarzacza CD, ufundowana przez Starostwo Powiatowe we Wschowie. Środki finansowe otrzymaliśmy też z Urzędu Miasta i Gminy we Wschowie w ramach otwartego konkursu na realizację zadań publicznych. Każdy zespół otrzymał pamiątkowe statuetki, nagrody rzeczowe, gadżety, dyplomy i podziękowania. Zorganizowany był też poczęstunek.

W ramach przeglądu ogłoszono i rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt.: „Bajowy świat”, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Jedną z wyróżnionych placówek był Zespół Szkół Specjalnych z Wrześni, z której nagrodzono aż trzy prace.

Ciekawą pamiątką z Przeglądu ZACZAROWANA KRAINA była ulotka – folder z informacją o występujących zespołach teatralnych wraz ze zdjęciami grup oraz folder przedstawiający szeroką działalność Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „NASZ OŚRODEK”.

Wszystkie zespoły pięknie się zaprezentowały, a jury miało twardy orzech do zgryzienia. Jednak statuetkę GRAND PRIX otrzymały „Niesforne kociaki” z Przedszkola nr 6 „Kraina Tęczy”. Był to ich pierwszy występ w sali widowiskowej w CKiR we Wschowie, a poradziły sobie świetnie!

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej imprezy, osobom, które co roku oferują swoją bezinteresowną pomoc: panu Wacławowi Gierczak, panu Przemysławowi Martyniuk, hurtowni „ADA”,  wolontariuszom i Dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. T. Zana we Wschowie, Akcji Katolickiej oraz innym osobom a zwłaszcza nauczycielom SOSW we Wschowie –  DZIĘKUJEMY!

Przegląd współfinansowany był ze środków Starostwa Powiatowego we Wschowie oraz Urzędu Miasta I Gminy we Wschowie.

Dorota Rygusik – Matelska

Translate »