Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Zakończenie projektu SWOI w I Zespole Szkół we Wschowie

Print Friendly, PDF & Email

30 stycznia br. w I Zespole Szkół nastąpiło uroczyste zakończenie projektu SWOI “Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji jako innowacyjny model zainteresowania kierunkami informatyczno-technicznymi oraz wspierania uczniów i uczennic w kształtowaniu kompetencji kluczowych”, w którym uczestniczyli uczniowie Technikum Informatycznego.

Dyrektor szkoły wręczył uczestnikom projektu zaświadczenia ukończenia kursu, pogratulował wytrwałości i życzył rozwijania zainteresowań w kierunkach technicznych.

W ramach projektu od października do grudnia 2013 odbywały się spotkania kółka informatycznego,  podczas których uczniowie zdobyli między innymi, umiejętności programowania w językach Python oraz C. Zajęcia obejmowały również zagadnienia z zakresu mechatroniki, w tym programowanie mikrokontrolerów elektronicznych.

Projekt realizowany był przez Fundację Wolnego i Otwartego Oprogramowania z Poznania. Trenerem projektu był Pan Marcin Klessa, a opiekunem koła Pan Stanisław Blask.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki

 Tekst: Stanisław Blask

KAPITAL_LUDZKIswoi-logo1UE+EFS_L-kolor

 

Translate »