Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Międzyszkolne Forum Samorządów Uczniowskich w Staszicu

Print Friendly, PDF & Email

W czwartek 5 grudnia w auli I Zespołu Szkół odbyło się kolejne już międzyszkolne Forum Samorządów Uczniowskich. W spotkaniu wzięły udział samorządy uczniowskie z 11 szkół powiatu wschowskiego. Obecnością swoją zaszczycili nas wyjątkowi goście m.in. Starosta Powiatu Wschowskiego  Pan Marek Boryczka, Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Pan Krzysztof Grabka oraz gość specjalny pani Wanda Raczyńska – Chromy – emerytowana nauczycielka, wieloletnia wicedyrektor naszej szkoły. Właśnie Jej w trakcie spotkania Pełnomocnik do spraw profilaktyki i młodzieży pan Krzysztof Rękoś wręczył statuetkę – Przyjaciela Samorządów Uczniowskich.

Spotkaniu towarzyszyły słowa Tuwima:

„Są dwa szczęścia:

jedno małe- być szczęśliwym,

drugie uszczęśliwiać innych”.

Uczniowie szkół biorących udział w Forum zostali podzieleni na grupy,  które zmagały się z inscenizacją „Lokomotywy”, „Słonia Trąbalskiego” i „Rzepki”.

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia uczniowie konkurowali ze sobą w robieniu ozdób świątecznych, które zawisną na jednej ze wschowskich choinek.  W trakcie krótkiej przerwy opiekunowie mieli czas na wymianę doświadczeń a uczniowie na nawiązanie bliższych znajomości.

Coroczne spotkania forum to nie tylko świetny czas na spędzenie czasu razem, poznanie się, wymianę doświadczeń, ale także na pomoc innym. Wszyscy zebrani postanowili bowiem zorganizować przed Wielkanocą akcję pomocy dla wschowskiego Hospicjum. Będzie to efekt naszego spotkania w Staszicu.

Emilia Okienko

Translate »