Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Podsumowanie konkurs pt. „Wielokulturowość ziemi wschowskiej”

Print Friendly, PDF & Email

24 października w nowej siedzibie Muzeum Ziemi Wschowskiej miało miejsce oficjalne rozstrzygnięcie konkursu „Wielokulturowość ziemi wschowskiej”. Do konkursu w czasie wakacji Stowarzyszenie Czas A.R.T zaprosiło uczniów wszystkich szkół na terenie powiatu.

W konkursowych zmaganiach polegających na przygotowaniu pracy w dowolnej technice (zarówno plastycznej, fotograficznej bądź multimedialnej) uczniowie musieli uwzględnić własną refleksję na temat wielokulturowości dawnej ziemi wschowskiej (w ramach dzisiejszych granic powiatu). Inspiracją dla młodych stały się liczne ślady dziedzictwa wschowskiej wielokulturowości widoczne w zabytkach, krajobrazie, czy również własnych rodzinach.

W godzinach popołudniowych młodzież biorąca udział w konkursie zebrała się w nowej siedzibie muzeum i w napięciu oczekiwała na przyznanie nagród przez prezes i członków Stowarzyszenia Czas A.R.T.

Pierwsze miejsce przypadło reprezentantom Gimnazjum nr 2 we Wschowie Marcinowi Szumanowi i Olafowi Grabarzowi, drugie Alinie Leśniewskiej i Monice Czajkowskiej, trzecie Mateuszowi Majkut. Wyróżnienia otrzymały prace: Daniela Przybycień, Sebastiana Matysiaka, Adrianny Krajewskiej, Szymona Bąkiewicza, Jagody Rzepki. Moniki Stachowiak i Elżbiety Cierniak. Uczniowie, których prace zostały nagrodzone i wyróżnione otrzymali nagrody ufundowane przez Powiat Wschowski i Gminę Wschowa.

Po rozdaniu nagród uczestnicy mieli możliwość obejrzenia interaktywnej makiety przedstawiającej rozwój Wschowy na przestrzeni stuleci. O zmianach zachodzących w urbanistyce miasta opowiedziała prezes Stowarzyszenia i dyrektor Muzeum Ziemi Wschowskiej Marta Małkus.

Konkurs pt. „Wielokulturowość ziemi wschowskiej” jest elementem większego projektu – konferencji naukowej „Reformacja i tolerancja. Jedność w różnorodności? Współistnienie wielu wyznań na ziemi wschowskiej”.

 

Czas A.R.T.

 

Translate »