Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Wschowskie Dni z Funduszami Europejskimi oraz otwarcie Biblioteki

Print Friendly, PDF & Email

Jest to projekt Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, który od 18 do 19 października miał miejsce na wschowskim rynku. Stał się on okazją do uroczystego podsumowania Rewitalizacji Starego Miasta we Wschowie

Do Wschowy zaproszono osoby, które pomagały, współpracowały oraz dofinansowywały projekt rewitalizacji. Wśród gości byli między innymi Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak, Lubuski Wojewódzki Konserwator Zabytków Barbara Bielinis-Kopeć, Starosta Powiatu Wschowskiego Marek Boryczka, burmistrz Sławy – Cezary Sadrakuła oraz burmistrz Szlichtyngowej Jan Wardecki.

Uroczystości rozpoczęły się od zwiedzania namiotów sferycznych, znajdujących się na wschowskim rynku. Następnie w Sali Gotyckiej wschowskiego Ratusza odbyła się konferencja prasowa z udziałem Marszałek Województwa Lubuskiego, Burmistrza Wschowy Krzysztofa Grabki oraz Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, poświęcona podsumowaniu rewitalizacji.

Zaproszeni goście mieli okazję do zwiedzenia nowej siedziby Biblioteki Publicznej we  Wschowskie, której uroczyste otwarcie miało miejsce w sobotę , znajduje się ona obecnie w odnowionym dawnym Kolegium Jezuickim.

zw.pl

Translate »