Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Nagroda im. prof. Aleksandra Gieysztora – XV edycja

Print Friendly, PDF & Email

Przyznawanie corocznie Nagrody im. prof. Aleksandra Gieysztora jest jednym z elementów działań Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy w obszarze wspierania i ochrony dziedzictwa kulturowego. Laureatami tego prestiżowego wyróżnienia mogą zostać osoby fizyczne oraz instytucje. Nagroda przyznawana jest w następujących dziedzinach: działalność muzealna, konserwatorska, archiwalna i biblioteczna; utrwalanie i ochrona polskiego dziedzictwa kulturowego za granicą. Nagradzane są również przedsięwzięcia samorządowe służące ochronie dziedzictwa kulturowego; indywidualne i zbiorowe inicjatywy mające na celu gromadzenie  oraz ochronę śladów i pamiątek dziedzictwa kulturowego, a także upowszechnianie wiedzy o potrzebie i metodach ochrony dziedzictwa kulturowego w Polsce.

Zgłoszeń do Nagrody można dokonać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.nagrodagieysztora.pl do 20 października 2013 roku.

Laureata XV, jubileuszowej edycji Nagrody im. prof. Aleksandra Gieysztora poznamy w lutym 2014 podczas uroczystej gali w  Zamku Królewskim w Warszawie.

 

Sekretariat Nagrody im. prof. Aleksandra Gieysztora

ul. Traugutta 7/9

00-067 Warszawa

Tel. 22 826 83 24 wew. 25

gieysztor@kronenberg.org.pl

13_gieysztor_folder

13_gieysztor_reg

Translate »