Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Odkrywamy czysty las. Akcja “Sprzątanie świata”.

Print Friendly, PDF & Email

Polskie lasy odwiedza rocznie co piąty mieszkaniec naszego kraju, podczas, gdy siedem lat temu – co najmniej co trzeci. Wzrasta też odsetek osób, które w ciągu ubiegłego roku nie odwiedziły lasu ani razu!

Dlatego Fundacja Nasza Ziemia zaprasza ponownie do lasu, które jest miejscem coraz rzadziej odwiedzanym przez Polaków, a przecież dla większości uczestników “Sprzątania świata” to właśnie w lesie akcja ta miała swój początek.

Zapraszamy po pierwsze po to, aby dokonać sprawdzenia, czy efekty działań związanych ze sprzątaniem są trwałe, a po drugie po to, żeby zachęcić do poznawania lasu i jego tajemnic poprzez edukację w terenie.
Zachęcamy do odszukania i sfotografowania w lasach miejsc, które udało się “odkryć” ze śmieci, które dzięki pracy uczestników akcji “Sprzątania świata” są dziś czyste i dzięki temu możliwe jest teraz odkrywanie ich prawdziwych uroków.

Zachęcamy do zorganizowania wyprawy (wycieczki) do lasu i nakręcenia filmu (np. relacji z wyprawy lub inspirowany nią), który będzie promował właściwe zachowania w lesie, ze szczególnym uwzględnieniem posprzątania po sobie na leśnej wycieczce, spacerze czy grzybobraniu.

Zapraszamy do udziału w konkursie!

Termin nadsyłania prac konkursowych – 13 września 2013 r.

Regulamin konkursu dostępny na stronie www.naszaziemia.pl

Translate »