Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Korona z czterema diamentami

Print Friendly, PDF & Email

W dniach 12-14 czerwca 2013 roku na terenie Zespołu Szkół w Wiechlicach koło Szprotawy odbywał się  Finał Centralny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dla Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych. Województwo lubuskie po raz trzeci z kolei reprezentowali uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego we Wschowie.

Po uroczystym otwarciu i powitaniu drużyn już pierwszego dnia zawodnicy przystąpili do rywalizacji w pierwszej kolejności ze znajomości Przepisów Ruchu Drogowego (testy) oraz umiejętności praktycznych w udzielaniu pierwszej pomocy. Ze wstępnych wyników okazało się, iż nasze drużyny  w składzie: Katarzyna Banaszczak, Piotr Kończyk i Sylwester Rohatyński (szkoła podstawowa) pod opieką Pana Łukasza Madeja a także : Patryk Zieliński, Damian Jaworski i Dominik Jankowski (gimnazjum)  pod opieką Pana Dariusza Romanowicza rozpoczęły rywalizację od wyraźnego prowadzenia w turnieju.

W drugim dniu  zaplanowano konkurencje sprawnościowe tj. jazda na rowerze w Miasteczku Ruchu Drogowego oraz na Rowerowym Torze Przeszkód. Na wyniki ostateczne trzeba było oczekiwać do dnia następnego tj. uroczystego zakończenia turnieju.    W międzyczasie dla wszystkich uczestników turnieju zorganizowano atrakcyjną wycieczkę  do 11 Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie, gdzie uczestnicy mogli zobaczyć z bliska sprzęt wojskowy.

Oczekiwanie było nerwowe, ale jak się ostatecznie okazało był to najbardziej spektakularny występ uczniów naszego ośrodka zakończony zwycięstwem drużynowym jak    i indywidualnym. Radość była ogromna bo pokonaliśmy szkoły z Warszawy, Wrocławia Szczecina, Kalisza  z Bochni. Dominik Jankowski i Sylwester Rohatyński byli najlepszymi zawodnikami w swoich kategoriach.

Teraz pozostało nam w przyszłym roku  po raz kolejny udowodnić swoje mistrzostwo co jest chyba jeszcze trudniejsze bo nikt przecież  nie ma monopolu na zwycięstwa.  My uczniowie SOSW ze Wschowy na pewno powalczymy.

Dariusz Romanowicz

 

Translate »