Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

To już koniec …

Print Friendly, PDF & Email

Przedstawiciele SOSW we Wschowie w dniach 20 – 24 maja udali się na wizytę do zaprzyjaźnionej szkoły w Belgii. Był to niestety już ostatni wyjazd w ramach projektu Comenius „Moje życie, Twoje życie, nasze życie”.

Do malowniczego miasteczka Sint – Truiden udało się czterech nauczycieli: Mariola Staniszewska – Skuriat, Joanna Pawłowska, Jolanta Pawłowska i Marzena Nowak z uczniami: Aleksandrą Kopeć, Alicją Smolińską, Klaudią Bator, Katarzyną Jasiak, Grzegorzem Mertą, Alanem Raczyńskim, Mateuszem Myszoną i Kamilem Krawczykiem.

Wizyta w Belgii minęła w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. W czasie pięciodniowego pobytu integrowali się nauczyciele i uczniowie z pięciu krajów: Polski, Belgii, Szwecji, Estonii i Wielkiej Brytanii. Uczestnicy projektu poznawali się lepiej podczas wspólnych warsztatów technicznych, kulinarnych i sportowych, a także w trakcie zorganizowanej gry miejskiej, podczas której odwiedzili najciekawsze miejsca Sint – Truiden.

Nauczyciele oraz ich podopieczni zwiedzili również miasteczko uniwersyteckie Leuven znane ze średniowiecznej architektury oraz Bokrijk – skansen i park niezwykle popularny, jeden z najstarszych w Europie, poświęcony życiu i pracy na wsi flamandzkiej.

            Czwartego dnia wszyscy udali się do Brukseli gdzie odwiedzili Muzeum Komiksu oraz park  Mini Europa, w którym znajdują się modele najbardziej znanych budowli i zabytków naszego kontynentu.

Wizyta w Sint – Truiden zakończyła się zorganizowanych przez gospodarzy uroczystym wieczorkiem, na którym wszystkim wręczono dyplomy i drobne upominki. Padło też wiele ciepłych słów i podziękowań dla nauczycieli i koordynatorów za dwa lata ciężkiej ale owocnej pracy nad projektem „Moje życie, Twoje życie, nasze życie”.

 

Tekst: Marzena Nowak, Joanna Pawłowska

Translate »