Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Spełnione marzenia uczennicy „Staszica”!

Print Friendly, PDF & Email

staszicDaria Izydorczyk, uczennica II klasy Technikum Ekonomicznego, została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu „Jestem szefową” zorganizowanego przez Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania panią Agnieszkę Kozłowską – Rajewicz, Ministra Edukacji Narodowej oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Celem konkursu było przełamywanie stereotypów oraz promowanie i umacnianie pozytywnego wizerunku kobiet.(www.równetraktowanie.gov.pl)

W konkursie wzięło udział ponad 400 uczennic szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Zadaniem uczestniczek konkursu było wyobrażenie siebie w roli szefowej, przedstawienie  wizji tego, co chcą osiągnąć, wyjaśnienie czy to, że są kobietami ma wpływ na sprawowanie władzy czy pełnienie innych ważnych życiowych ról. Kapituła konkursu, w skład której wchodzili liderzy i liderki polskiej sceny politycznej i gospodarczej wybrała finałową grupę 20 dziewcząt, które ich zdaniem mają największy potencjał przywódczy. Wśród nich jest właśnie  Daria.

W pracy konkursowej  Daria wcieliła się w szefową wymarzonej Fundacji „Dla nich możemy więcej”, w której to udzielana jest pomoc  tym, którzy jej potrzebują – bez względu na wiek, płeć itd. Dodatkowo, w której dba się o integrację wszystkich środowisk, rozwijane są pasje podopiecznych, dba się o ich potrzeby. Jest to marzenie  Darii, która realizuje się już teraz jako wolontariuszka w wielu lokalnych inicjatywach.

Daria z mamą oraz opiekunem merytorycznym ze strony szkoły Marleną Pujszą-Kunikowską będą miały okazję skorzystać z ciekawego programu  przygotowanego przez organizatorów w Warszawie  m. in  będą to wizyty w Sejmie RP, w firmie Procter and Gamble, udział w warsztatach rozwojowych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Gala wręczenia nagród w trakcie pobytu nagrodzonych w dniach 18-20 czerwca 2013r. odbędzie się  w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Podczas wręczania nagród uczennica dowie się również, czy oprócz bycia finalistką jest również laureatką I, II lub III miejsca.  Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów!

 

I Zespół Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie

Translate »