Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Projekt Comenius – wizyta w Szwecji

Print Friendly, PDF & Email

W ramach realizacji projektu Comenius nauczycielki Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego  we Wschowie – Joanna Chodorowska, Ewa Anioła, Sylwia Morawska i Joanna Pawłowska uczestniczyły w ostatnim tygodniu lutego w wizycie partnerskiej w szkole w Solleftea w Szwecji. W spotkaniu brali również udział nauczyciele ze szkół z Wielkiej Brytanii, Estonii i Belgii.
Celem wizyty było zapoznanie się z funkcjonowaniem placówki dla dzieci ze specjalnymi potrzebami w Szwecji, udział i obserwacja zajęć, wymiana doświadczeń oraz przekazanie jednego z produktów projektu – filmu o popularnych i najbardziej atrakcyjnych dyscyplinach sportowych dla uczniów.
Atrakcją pobytu był mecz w hokeja na lodzie na sankach przystosowanych dla osób niepełnosprawnych ruchowo, obserwacja zjazdów na nartach dzieci ze szkoły goszczącej oraz kibicowanie zawodnikom Zimowej Paraolimpiady w biatlonie.
Była to przedostatnia wizyta w ramach projektu trwającego od września 2011 roku. Nauczyciele zostali zapoznani również z planem ostatniej wizyty, która odbędzie się w maju w Belgii, a będzie w niej uczestniczyć aż 8 uczniów ze wschowskiej szkoły.

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy we Wschowie

Translate »