Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Uczniowie z Gimnazjum Językowego we Wschowie nagrodzeni na Gali Finałowej konkursu Tesco dla Szkół – „Zdrowo najedzeni”

Print Friendly, PDF & Email

Uczniowie z Gimnazjum Językowego we Wschowie, którzy zostali wyróżnieni w jubileuszowej 10. edycji programu Tesco dla Szkół pokonując prawie 750 szkół z całej Polski, świętowali wygraną podczas uroczystej Gali Finałowej 6 marca w pasażu we Wrocławiu w CH Magnolia przy ul. Legnickiej 58.

Razem z uczniami ze Wschowy w towarzystwie swoich nauczycieli, rodziców, przedstawicieli fundatora konkursu, Tesco Polska oraz Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, które obejmowało konkurs honorowym patronatem, bawili się także laureaci z 4 innych opolskich i dolnośląskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Na Gali Finałowej znalazło się miejsce nie tylko na wręczenie nagród, ale przede wszystkim na wspólną zabawę w ramach gier i konkursów, w których zwycięzcy filmowego konkursu Tesco dla Szkół mogli zabłysnąć swoją kreatywnością i wiedzą z zakresu zdrowego odżywiania, która stanowiła tematykę konkursu.

W 10. edycji programu Tesco dla Szkół – „Zdrowo najedzeni” wzięło udział aż 12 000 dzieci z całej Polski, które nakręciły wraz ze swoimi przyjaciółmi z klasy i szkoły, nauczycielami oraz rodzinami 877 filmików zachęcających do zdrowego odżywiania. Nie zabrakło parodii programów kulinarnych, teledysków do piosenek własnego autorstwa o zasadach zdrowego jedzenia, wspólnego gotowania czy pokazów praktycznego zastosowania wiedzy o racjonalnym odżywianiu. Konkurencja była olbrzymia, a nagród głównych – nowoczesnych pracowni multimedialnych o wartości 16 000 zł każda – tylko 10. W związku z tym fundator konkursu, Tesco Polska, zdecydował się na przyznanie dodatkowych wyróżnień i wręczenie nagród indywidualnych – mini kamerek HD – 8 zespołom, których prace zdobyły szczególne uznanie Jury. W tym gronie znalazło się Gimnazjum Językowe ze Wschowy.

W konkursie zdecydowaliśmy się wziąć udział ze względu na jego atrakcyjną formę, która polegała na przygotowaniu filmu. W naszej szkole od kilku lat zajmujemy się tego typu produkcjami, a konkurs “Tesco dla Szkół” stawiał przed uczestnikami takie właśnie wyzwanie. –  mówiTomasz Wojnarowski, opiekun zespołu Zanki. Udział w konkursie przyniósł nam wiele satysfakcji i dobrej zabawy, która towarzyszyła nam podczas przygotowywania scenariusza filmu i jego późniejszej realizacji. Konkurs pozwalał również uczniom pogłębić swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania i zaktywizować się w kolejnych częściach konkursowych.

Misją programu Tesco dla Szkół jest oprócz promowania wśród dzieci i młodzieży postaw obywatelskich oraz nauki zdrowego i rozsądnego odżywiania także materialna pomoc polskim szkołom, czyli umożliwienie im uzupełnienia wyposażenia nowoczesnym sprzętem dydaktycznym. „Naszym celem zawsze było umożliwienie polskim szkołom dotrzymania kroku nowoczesności i wprowadzenie ich w XXI wiek. 10 lat temu oznaczało to fundowanie szkołom komputerów PC, dziś przekazujemy im pracownie multimedialne z tablicami dotykowymi, piórami przekształcającymi tekst pisany na cyfrowy i systemem do błyskawicznego sprawdzania testów” – mówi Beata Rożek, menadżer ds. społecznej odpowiedzialności biznesu Tesco Polska. Na sprzęcie ufundowanym przez Tesco uczyło się i uczy ok. 7 milionów dzieci.

Jesienią rusza kolejna, 11. edycja Tesco dla Szkół, w której wszystkie szkoły będą miały szanse na zdobycie kolejnych cennych nagród multimedialnych. Więcej informacji o programie Tesco dla Szkół na stronie www.tescodlaszkol.pl.

 

Zwycięska praca konkursowa Gimnazjum Językowego ze Wschowy

 

Biuro prasowe programu Tesco dla Szkół:

Maja Głuśniewska, Garden of Words

tel.: 22 829 85 72 wew. 24, e-mail:  m.glusniewska@gardenofwords.pl

Translate »