Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Praktyka zagraniczna dla techników technologii żywienia z I Zespołu Szkół we Wschowie

Print Friendly, PDF & Email

Uczniowie Technikum technologii żywności z I Zespołu Szkół we Wschowie w ramach projektu pn. „Praktyka zagraniczna dla techników technologii żywienia z I Zespołu Szkół we Wschowie” w okresie od 28 maja do 26 czerwca br. przebywali na 4 tygodniowej praktyce zawodowej w Niemczech. Praktyka odbywała się w Gemeinnütziger Berufsbildungsverein Guben e.V., zajmującym się kształceniem oraz dokształcaniem zawodowym.

Program praktyk obejmował m.in. naukę przygotowywania różnorodnych potraw i napojów, serwowania potraw, organizacji pracy, obsługi konsumentów, obsługi maszyn i urządzeń. Uczniowie zwiedzili również dużą niemiecką piekarnię Dreiβig, która jest w pełni zmechanizowana i zautomatyzowana. Podczas praktyk uczniowie poznawali niemieckie słownictwo zawodowe oraz mieli okazję do ćwiczenia umiejętności posługiwania się językiem niemieckim w sytuacjach życia codziennego. W ramach organizacji czasu wolnego uczniowie uczestniczyli w wycieczkach rowerowych i kajakowych oraz w wycieczce do Berlina.

25 czerwca br. w Guben odbyło się podsumowanie praktyk, na które uczniowie przygotowali prezentację multimedialną, dekoracje stołów oraz różnorodne potrawy. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Gemeinnütziger Berufsbildungsverein Guben e.V., I Zespołu Szkół we Wschowie, Starostwa Powiatowego we Wschowie oraz Euroregionu Sprewa –Nysa –Bóbr. Podczas spotkania uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające odbycie przez nich praktyki zawodowej.

 

Całkowity koszt projektu – 15.919.76 Euro

w tym:

– Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego – 13.531,80 Euro,

– budżet państwa – 1.591.97 Euro,

– wkład własny Powiatu Wschowskiego – 2.387,96 Euro.

 

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa- Nysa- Bóbr” oraz budżetu państwa.POKONYWAĆ GRANICE POPRZEZ WSPÓLNE INWESTOWANIE W PRZYSZŁOŚĆ

 

Translate »