Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Podniesienie jakości spotkań w Centrum spotkań polsko – niemieckich w I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie

Print Friendly, PDF & Email

Projekt pt. „Podniesienie jakości spotkań w Centrum spotkań polsko – niemieckich w I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie” zrealizowany został w ramach Funduszu Małych Projektów i Projektów Sieciowych Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013.

Celem projektu była poprawa jakości organizacji polsko-niemieckich spotkań w I Zespole Szkół we Wschowie.

I Zespół Szkół we Wschowie od wielu lat prowadzi współpracę polsko-niemiecką ze szkołą handlową PPC Schule w Limburgu. W szkole co roku odbywają się polsko-niemieckie wymiany uczniowskie oraz realizowane są wspólne projekty przygotowywane przez uczniów z Polski i Niemiec. Przez cały rok działa koło wymiany polsko-niemieckiej, w ramach którego uczniowie poszerzają znajomość języka niemieckiego oraz przygotowują wymiany.

W 2011 roku nawiązana została współpraca z Gemeinnütziger Berufsbildungsverein Guben e.V. z Guben, stowarzyszeniem zajmującym się kształceniem oraz dokształcaniem zawodowym w Brandenburgii. Szkoły planują wspólną realizację działań dla uczniów oraz wymianę doświadczeń w zakresie metod pracy i nauczania w kształceniu zawodowym.

W ramach projektu zakupione zostało do dwóch pracowni językowych I Zespołu Szkół wyposażenie niezbędne do przygotowywania materiałów na spotkania polsko-niemieckie, prowadzenia prezentacji multimedialnych, odtwarzania filmów oraz tekstów polsko i niemieckojęzycznych: projektory mulimedialne, tablice interaktywne, laptopy, drukarki, odtwarzacze CD i DVD, telewizory, ekrany, kamera cyfrowa, aparat fotograficzny, meble szkolne, antyramy, stojaki, tablica magnetyczna, rolety oraz materiały budowlane niezbędne do przeprowadzenia prac remontowych pracowni.

Całkowity koszt projektu – 9.668,73 Euro

w tym:

– Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego – 8.218,42 Euro,

– budżet państwa – 966,89 Euro,

– wkład własny Powiatu Wschowskiego – 483,42 Euro.

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska (Województwo Lubuskie) – Brandenburgia 2007-2013, Fundusz Małych Projektów i Projekty Sieciowe Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” oraz budżetu państwa.

POKONYWAĆ GRANICE POPRZEZ WSPÓLNE INWESTOWANIE W PRZYSZŁOŚĆ

Translate »