Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Kompleks boisk sportowych „Moje Boisk- Orlik 2012” przy I Zespole Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie

Print Friendly, PDF & Email

Inwestycja została zrealizowana w ramach programu “Moje Boisko – Orlik 2012”.

W ramach inwestycji przy I Zespole Szkół we Wschowie powstał kompleks boisk sportowy obejmujący: boisko piłkarskie o nawierzchni z trawy syntetycznej, boisko wielofunkcyjne do koszykówki i piłki siatkowej o nawierzchni poliuretanowej, bieżnię oraz stanowiska do pchnięcia kulą i skoku w dal.

Zaplecze sanitarno-szatniowe dostępne jest w znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie boisk, hali sportowej przy I Zespole Szkół im. S. Staszica we Wschowie.

Obiekt jest przystosowany do uprawiania 9-ciu podstawowych dyscyplin sportowych. Mogą być na nim prowadzone gry zespołowe, a także zajęcia i zawody lekkoatletyczne.

Realizacja inwestycji umożliwiła udostępnienie dzieciom i młodzieży z terenu Powiatu Wschowskiego nowoczesnej infrastruktury sportowej, w celu aktywnego uprawiania sportu i rozwoju fizycznego pod opieką trenera. Boiska zlokalizowane są przy I Zespole Szkół we Wschowie, który jest największą placówką edukacyjną na terenie Powiatu. Do placówki tej uczęszcza młodzież ze wszystkich gmin powiatu. Uczniowie bardzo często po zajęciach lekcyjnych pozostają na terenie szkoły, w czasie wolnym. W bezpośrednim sąsiedztwie szkoły znajdują się dwa duże osiedla mieszkaniowe: Osiedle Jagiellonów oraz Osiedle Zwycięstwa. Budowa kompleksu sportowego pozwoli na zapewnienie młodzieży możliwości ciekawego zorganizowania czasu wolnego pod opieką trenera środowiskowego oraz popularyzacji aktywnego stylu życia.

Całkowity koszt inwestycji – 1 369 285,55 zł

w tym:
– budżet państwa: 333 000,00 zł
– środki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego: 333 000,00 zł
– Powiat Wschowski: 703 285,55 zł

Translate »