Starostwo Powiatowe we Wschowie
Plac Kosynierów 1c
67-400 Wschowa
tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Ścieżki rowerowe

Print Friendly, PDF & Email
TRASY ROWEROWE ZNAKOWANE W POWIECIE WSCHOWSKIM

Trasa rowerowa: Wschowa-Lgiń –Sława (39,3 km)

Trasa wytyczona przez Starostwo Powiatowe we Wschowie wspólnie z Nadleśnictwem Włoszakowice i Sława Śląska

Trasa rozpoczyna się przy Parku Wolsztyńskim we Wschowie (tablica informacyjna o trasie). Ulicą Modrzewiową poruszamy się wzdłuż parku, po 250 m w lewo i dalej alejką parkową. Wyjeżdżamy z niej na szosę, którą przez miejscowość Nowe Ogrody kierujemy się do Buczyny (4,0 km). Na końcu wsi leśny parking. Dalej prosto leśną drogą, aż do skrzyżowania przed leśniczówką Mścigniew (8,0 km). Stamtąd na płn. zachód drogą leśną. 9,6 km na skrzyżowaniu w lewo polną drogą. Po drodze parking leśny (10,3 km). Stamtąd na zachód przez las i drogą polną do miejscowości Lgiń. Przejazd przez wieś do plaży (11,8 km).

Wyjazd z Lginia do drogi wojewódzkiej nr 305 Wschowa-Wolsztyn. Ze skrzyżowania prosto drogą asfaltową w kierunku Łysin. Po przejechaniu 14,5 km skręcamy w prawo na drogę polną. Po minięciu mostka na 16,0 km skrzyżowanie przy lesie, kierujemy się prosto. Przy 16,9 km parking leśny przy jez. Mały Bór. Dalej prosto, drogą polną, na skrzyżowaniu przed Nowym Strączem (17,6 km) w prawo, skrajem lasu i przez las na północ. Na 19,8 km w lewo do miejscowości Przylesie. Po minięciu wsi drogą gruntową kierujemy się na zachód. 24,5 km miejscowość Przybyszów. Przejeżdżamy przez całą wieś i przy końcu miejscowości skręcamy w prawo do Sławy. W Sławie ulicami Wiejską i Powstańców Śląskich do Rynku. Koniec trasy – tablica informacyjna.

Trasa rowerowa: Sława – Lubiatów (10,4 km)

Trasa wytyczona przez Starostwo Powiatowe we Wschowie wspólnie z Nadleśnictwem Sława Śląska.

Trasa rozpoczyna się na Rynku w Sławie (tablica informacyjna o trasie). Przejeżdżamy przez park miejski i teren Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wyjeżdżamy na drogę wojewódzką nr 278 Wschowa-Sulechów w kierunku Lubiatowa, i po 200 m zjazd skośnie w prawo, na drogę gruntową (tablica informacyjna o trasie). Na 3,4 km wjeżdżamy na drogę powiatową nr 1018 f Lubogoszcz-Ciosaniec drogą powiatową przez miejscowość Golę. Po opuszczeniu wsi, na pierwszym rozjeździe dróg w lewo w drogę gruntową i w lewo w drogę leśną. Na skrzyżowaniach (5,9 i 6,7 km) prosto. Po drodze mały parking leśny. Na 7,7 km miejscowość Krępina. Po wyjeździe z miejscowości na skrzyżowaniu prosto drogą gruntową, na rozjeździe (8,3 km) w lewo drogą gruntową a po 200 m w prawo w drogę leśną. Na leśnej krzyżówce (9,5 km) prosto, dojeżdżamy do rancha Pensjonatu „Haleszka”. W tym miejscu rozpoczyna się Lubuski Szlak Konny. Na 10,0 km w lewo drogą leśną i po 400 m dojeżdżamy do drogi wojewódzkiej Sulechów-Wschowa przy wyjeździe z miejscowości (tablica informacyjna o trasie).

Trasa rowerowa: Lubiatów-Radzyń (11,3 km)

Trasa wytyczona przez Starostwo Powiatowe we Wschowie wspólnie z Nadleśnictwem Sława Śląska.

Trasa rozpoczyna się przy wyjeździe z miejscowości Lubiatów (tablica informacyjna o trasie). Skręcamy w prawo na drogę wojewódzką Wschowa-Sulechów i po 300 m skręcamy w lewo w drogę leśną wzdłuż jez. Sławskiego. Przecinamy drogę powiatową Radzyń-Lubiatów i wjeżdżamy w drogę leśną. Na rozjeździe (1,2 km) w lewo i po 50 m ponownie w lewo. Dojeżdżamy do drogi powiatowej Radzyń -Lubiatów i na 2,4 km skręcamy w prawo w kierunku miejscowości Józefów. Na rozjeździe (2,8 km) w lewo w drogę asfaltową aż do Józefowa. Po wyjeździe z miejscowości w prawo drogą leśną i cały czas prosto. Na 7,2 km tablica informacyjna przy dębie. Po lewej mijamy użytek ekologiczny „Łąka Kochana”. Dojeżdżamy do Radzynia, mijamy Europejską Klinikę Rehabilitacji „VICTORIA” i dalej prosto droga powiatową 1019 Radzyń-Lubiatów. Po lewej stronie mijamy stację badawczą IMGW. Dojeżdżamy do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 318 Sława-Lubiatów. Koniec trasy – tablica informacyjna.

 

Translate »