tel. 65 540-48-00
e-mail: powiat@wschowa.com.pl

Zawodnicy Olimpiad Specjalnych ze Wschowy w Kwidzynie i Sztumie

Print Friendly, PDF & Email

W dniach od 10 do 12 czerwca 2016 roku na Terenach Rekreacyjno-Wypoczynkowych Miłosna w Kwidzynie odbył się XIII Ogólnopolski Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych.

100 niepełnosprawnych zawodników, którzy wzięli udział w biegach przełajowych, wspierało 30 trenerów oraz 40 wolontariuszy. Biegi zostały rozegrane na dystansach 800, 1600 i 2400m, w trzech kategoriach wiekowych z podziałem na grupy sprawnościowe. Województwo lubuskie reprezentowało 4 zawodników w tym Sebastian Nowak uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie. Sebastian zajął IV miejsce na dystansie 1600m.

W tych samych dniach na jeziorze Zajezierskim w Sztumie rozegrane zostały X Ogólnopolskie Regaty Kajakowe Olimpiad Specjalnych. Wzięło w nich udział 35 niepełnosprawnych kajakarzy z całego kraju. Wspierało ich 10 trenerów oraz 20 wolontariuszy. Regaty odbywały się na kajakach turystycznych  KT-1i KT-2 na dystansie 200 i 500m. W zawodach startowało  7 zawodników z województwa lubuskiego w tym Michał Ostrowski uczeń  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Wschowie.

Michał zajął I miejsce  KT – 1 na dystansie 200m i  III  miejsce  KT – 1 na dystansie 500m.

Ceremonia otwarcia obu imprez odbyła się 10 czerwca na plaży w Sztumie a ceremonia zamknięcia 12 czerwca na terenach rekreacyjno-wypoczynkowych Miłosna. Wszystko przebiegało  zgodnie z Ceremoniałem Olimpijskim. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Olimpiady Specjalne Polska-Oddział Regionalny Pomorskie.

To kolejne zawody, w których można było zobaczyć, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogą uprawiać z powodzeniem różne dyscypliny sportowe. Impreza przebiegała w radosnej atmosferze cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno zgromadzonej publiczności jak i wśród zawodników, wszędzie dało wyczuć się pozytywne emocje.

Tekst i zdjęcia: Grażyna Grys