drukuj drukuj

VI Mistrzostwa Polski Zachodniej Mażoretek

29 kwietnia 2017 roku w Gimnazjum nr 2 we Wschowie odbyły się  VI Mistrzostwa Polski Zachodniej Mażoretek. W zawodach, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem kibiców udział bierze rekordowa liczba 763 uczestników. Huczne otwarcie relacjonowane było nie tylko przez zw.pl, ale także na żywo w radiu RMF FM.

Mistrzostwa Polski Zachodniej Mażoretek już tradycyjnie odbywają się we Wschowie. Perfekcyjna organizacja oraz wspaniała atmosfera stworzona przez organizatorów, Stowarzyszenie Kultury Ziemi Wschowskiej, doprowadziły do tego, że liczba uczestników stale rośnie. Od nieco ponad 250 uczestników w pierwszym roku do 763 dziewczyn w tegorocznej edycji. Tradycją stała się również parada mażoretek, którą rozpoczynają się zawody. W trakcie oficjalnego otwarcia głos zabrał Starosta Powiatu Wschowskiego Marek Boryczka.

– Po raz szósty we Wschowie w jednym dniu roku jest niezwykle wesoło, kolorowo, radośnie i sportowo. Jak słyszymy w tegorocznym turnieju udział bierze rekordowa liczba uczestniczek, co wskazuje na to, że turniej się rozwija – mówił starosta. – Jeszcze raz wszystkich witam i żeby nie przedłużać, życzę wielu pozytywnych wrażeń, szczególnie tych sportowych. Mam nadzieję, że całe zawody przebiegną w atmosferze fair-play, a państwo spędzicie miło i sympatycznie dzień we Wschowie, stolicy naszego powiatu.

Jak przystało na zawody z prawdziwego zdarzenia nie mogło zabraknąć momentów, które w młodych sportowcach mogą rozbudzić dumę. Do takich na pewno należy zaliczyć wciągnięcie flagi międzynarodowej federacji mażoretek, oraz wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Po części oficjalnej przyszedł czas na to, do czego mażoretki przygotowały się od wielu miesięcy czyli występy. Mistrzostwa wciąż trwają, ale dla nas już pierwsze bardzo szczęśliwe informację dotyczące rezultatów wschowskiej grupy „Finezja”.

– „Finezja” startowała w kilku kategoriach, bardzo duży sukces odniosły nasz kadetki startujące w kategorii małych form pomponowych, sześć dziewczynek, które w tym roku startowały jako minionki, wywalczyły złote medale i jako jedyny zespół w tej kategorii otrzymały nominacje na mistrzostwa Polski – mówi Kamila Rzepiela-Drgas, koordynatorka mistrzostw i instruktorka grupy „Finezja”.

Źródło: zw.pl