drukuj drukuj

I Sławskie Forum Kobiet Aktywnych

6 marca 2016 roku, odbyło się I Sławskie Forum Kobiet Aktywnych, organizowane przez Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet, Gminę Sława i Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku. W uroczystości uczestniczył m.in. Przewodniczący Rady Powiatu Wschowskiego Aleksander Polański i Starosta Powiatu Wschowskiego Marek Boryczka. W trakcie forum nagrodzono kobiety z gminy Sława, które wykazały się szczególną aktywnością na jednej z sześciu konkursowych płaszczyzn.

Panie będące członkiniami Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet wielokrotnie brały udział w kongresach kobiet organizowanych w Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze czy Wschowie, stąd inicjatywa zorganizowania podobnego wydarzenia na terenie gminy Sława. Dzięki współpracy z gminą Sława oraz Sławskim Centrum Kultury i Wypoczynku udało się zorganizować I Sławskie Forum Kobiet Aktywnych, którego ważną częścią było uhonorowanie wyróżniających się pań z gminy Sława. Zgłoszenia kandydatek można było składać w lutym w sześciu kategoriach: Kobieta Aktywna Roku, Animatorka Roku, Autorka Inicjatywy Społecznej Roku, Wolontariuszka Roku, Strażniczka Domowego Ogniska, Kobieta Kultury. Pod koniec miesiąca organizatorzy wybrali kapitułę konkursową, która wybrała spośród zgłoszonych pań laureatki. Oto lista wyróżnionych pań:

-Kobietą Aktywną Roku: Agnieszka Szafer, radna, sołtys, współorganizatorka zajęć sportowych dla rodzin, organizuje wyjazdy dla rodzin oraz aktywnie poszukuje wielu pół działania.

-Animatorka Roku: Krystyna Szulęcka, organizatorka Festiwalu Muzyki Chóralnej w Sławie, dyrygentka chóru Cantate Deo,

-Autorka Inicjatywy Roku: Justyna Baumann, organizatorka największej lokalnej charytatywnej akcji „Mikołajkowe Zumbogranie”,

- Wolontariuszka Roku: Wioletta Poddenek, strażaczka w OSP Sława,

- Strażniczka Domowego Ogniska: Elżbieta Humeniuk, mama ośmiorga dzieci, którym poświęciła się całkowicie,

-Kobieta Kultury: Zofia Tomczyk, wieloletnia działaczka kulturalna w Krzepielowie, przez kilkanaście lat prowadziła Zespół Muzyki i Tańca im. Michała Krechowca z Krzepielowa

Wszystkim paniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej energii do pracy i działania na rzecz mieszkańców gminy Sława. Zapraszamy do obejrzenia wręczenia nagród, gdzie szerzej przedstawione są sylwetki laureatek, a już dzisiaj materiał z aukcji charytatywnej na rzecz Maksa Prałata.