drukuj drukuj

Przygotowania do obchodów Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości na terenie Powiatu Wschowskiego

W dniu 1 sierpnia 2017 roku na posiedzeniu Zarządu Powiatu Wschowskiego zdecydowano o zorganizowaniu cyklu imprez dla mieszkańców Powiatu Wschowskiego związanych z Jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Szczegółowe informacje dot. rocznicowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w 2018 roku na terenie Powiatu Wschowskiego będą udostępniane na bieżąco. Już teraz wiemy, iż zostanie ogłoszony konkurs plastyczny w związku z obchodami w kategorii Przedszkola i Szkoły Podstawowe oraz konkurs historyczny dla Szkół Ponadpodstawowych. Nagrody zostaną ufundowane przez Zarząd Powiatu Wschowskiego.

Wszelkie dodatkowe propozycje uświetnienia obchodów 100-lecia będą przez Zarząd Powiatu Wschowskiego wnikliwie rozpatrywane i ewentualnie uzyskają wsparcie finansowe.

Obchody 11 listopada mają bardzo podniosły charakter, więc już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do włączenia się w obchody. Oczekujemy na duże zaangażowanie ze strony mieszkańców oraz stowarzyszeń.